Silkės salotos vakarienei

Vakarienei puikus pasirinkimas salotos su žuvimi, neapsunkins ir būsite sotūs.

Salotoms renkantis silkę atkreipkite dėmesį į žiaunas – tai svarbiausia renkantis kokybišką žuvį. Silkės turi būti tvirtos, stangrios, jokiu būdu nebyrėti, tamsiai raudonos spalvos. Silkėse yra nuo 15 iki 19 proc. baltymų, tačiau labiausiai šios žuvys vertinamos dėl jose esančių nepakeičiamų aminorūgščių. Silkėje esančios medžiagos saugo nuo peršalimo ir infekcinių ligų bei padeda išsaugoti gerą regėjimą, kraujo apytaką smegenyse bei širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Silkės salotos puikus pasirinkimas papildyti organizmą baltymais. Be to, silkėje esančios omega-3 rūgštys padeda aktyvina mūsų imuninę sistemą ir padeda sumažinti organizme vykstančius įvairius uždegimus. Silkės – rekomenduojamas baltyminis maistas vietoje perdirbtos ar raudonos mėsos, ypač tiems žmonėms, kurie turi didesnę širdies ligų riziką.

Silkės salotos gaminamos iš:

 • 1 silkės
 • 2 vidutinių burokėlių
 • 1 mažo raudono svogūno
 • 300 g pekino kopūsto salotos
 • 4-5 šviežių svogūno laiškų ir petražolių
 • 4-5 džiovintų saulėje pomidorų

Padažas:

Eiga:

 1. Pomidorus pamerkti iš anksto 1/2 stiklinės vandens. Po to nupilti vandenį ir supjaustyti gabaliukais.
 2. Silkę išvalyti, paruošti filė, supjaustyti gabaliukais ir užpilti vandeniu, sumaišytu su maltais gvazdikėliais ir cinamonu. Palaikyti, kol paruošite salotas.
 3. Svogūnus supjaustyti plonais pusžiedžiais. Pekino kopūstą – pagal pageidavimą. Burokėlius išvirti neluptus garuose arba iškepti orkaitėje, įviniojus į foliją, po to nulupti ir supjaustyti griežinėliais.
 4. Kopūstą, burokėlius ir supjaustytus pomidorus susluoksniuoti ir apšlakstyti padažu. Šalia paserviruoti silkę, ant jos sudėti svogūno griežinėlius ir viską apibarstyti svogūno laiškais ir kapotomis petražolėmis.
 5. Suplakami visi padažo komponentai ir apšlakštomos salotos.

 

silkės salotos

 

Šis silkės salotų receptas tinkantis, ne tik per Lietuviškas tradicines šventes, bet ir kasdienai paįvairinti.

Daugiau įvairių sveikų receptų ir salotos su žuvimi variacijų  rasite   https://pirmassaukstas.lt/sveiki-receptai/


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.