Žaliosios daržovių salotos dviems

Jei už lango niūrus ruduo, tegul nors mūsų lėkštėje šypsosi vasaros prisiminimai. Nors daržovės iš parduotuvės, o ne iš lysvės, vis tiek šios žaliosios daržovių salotos tai vitaminai ir mineralai – gyvybė jūsų kūnui.

Ar žinojote, kad gūžinės aisberg salotos sudarytos iš apie 90 proc. vandens, be to, dėl savo apimties jos greitai pripildo skrandį, o jų kaloringumas (100 g) — vos 25 kcal.  O vienoje stiklinėje smulkintų ar virtų brokolių yra: 55 kalorijos visa rekomenduojama vitamino K paros norma ir dviguba rekomenduojama vitamino C paros norma. Taip pat avokadai turi  magnio, mangano, vario, geležies, cinko, fosforo, vitamino A, B1, B2 ir B3. Liucerna – tai unikalus silicio ir boro šaltinis. Boras reikalingas aktyviosios vitamino D formos gamybai ir normaliai kaulų struktūrai. Liucernos daigai praturtina kraują ir limfą neorganiniais mineralais, stabdo kraujavimą sergant virškinimo organų opomis.

Taigi išbandykite šį šviežių daržovių receptą  ir pasistiprinkite vitaminais.

Šios šviežių daržovių salotos puikiai tinka pusryčiams su pilno grūdo (geriausia naminė) ruginė duona, o vakarienei – kietai virti ekologiški kiaušiniai.

Salotoms reikės (2 porcijos):

  • 1/4 brokolio, supjaustyti smulkiais gabaliukais
  • 1 sprindžio ilgio cukinija, sutarkuoti plonais šiaudeliais
  • 4 jauni svogūnai su laiškais, supjaustyti įstrižai
  • 1 avokadas, plonais griežinėliais
  • 2 žiupsniai liucernos ar kitokių daigų
  • 1/2 aisberg salotos gūžės, supjaustyti stambiai

Daržovių salotos sluoksniuojamos į lėkštes tokia tvarka kaip išvardinta.

Užpilas:

Viską suplakti ir apšlakstyti daržovių salotas.

Šios žaliosios lengvos daržovių salotos tinkančios ne tik, svorį metantiems bet ir po vakarienės nenorintiems apsunkinti skrandžio.

 

žalios daržovės salotos

Daugiau įvairių sveikų receptų rasite: https://pirmassaukstas.lt/sveiki-receptai/


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.