Kordicepsas – kas tai?

KORDICEPSAS – KAS TAI?

Kordicepsas yra grybas, kuris, kaip teigiama, turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Kordicepsas nuo senų laikų naudojamas tradicinėje kinų medicinoje, taip pat yra vartojamas kaip maisto papildas.

Egzistuoja apie 400 kordicepso rūšių, kurių dauguma yra Butane, Kinijoje, Korėjoje, Nepale, Tailande ir Vietname. Labiausiai žinoma vaistinė rūšis yra Cordyceps sinensis (dabar oficialiai žinoma kaip Ophiocordyceps sinensis). Šis grybas yra ilgas, su į pirštą panašiu koteliu ir dažniausiai yra rudos arba oranžinės spalvos.

kordicepsas

Kam naudojamas kordicepsas?

Alternatyvioje medicinoje kordicepsas dažnai vadinamas natūraliu energijos šaltiniu. Alternatyvios medicinos šalininkai taip pat teigia, kad kordicepsas gali padėti esant tokiems sutrikimams: kosuliui, lėtiniam bronchitui, kvėpavimo sutrikimams, inkstų sutrikimams, šlapinimuisi naktį, vyrų seksualinėms problemoms, anemijai, nereguliariam širdies plakimui, aukštam cholesterolio kiekiui, kepenų sutrikimams ir galvos svaigimui.

Jis taip pat vartojamas imuninei sistemai stiprinti, sportiniams rezultatams gerinti ir kepenų funkcijai gerinti žmonėms, sergantiems hepatitu B. O kai kurie žmonės kordicepsą naudoja kaip stimuliatorių, kuris naudojamas didinti ištvermei ir mažinti nuovargiui.

kordicepsas

Aukštas kraujo spaudimas

Manoma, kad kordicepsas turi stiprų priešuždegiminį ir antioksidacinį poveikį, kurie abu gali padėti sureguliuoti kraujospūdį (hipertenziją). Daugelis šių privalumų buvo priskirti junginiui, žinomam kaip kordicepinas, kurio molekulinė sudėtis panaši į adenoziną. Kaip ir adenozinas, atrodo, kad kordicepinas atpalaiduoja kraujagysles, gerina kraujotaką ir mažina kraujospūdį.

Remiantis 2017 m. Kinijoje atliktu tyrimu, tokia pati nauda gali būti taikoma ir kvėpavimo sistemos darbui. Kasdien vartojamas kordicepso ekstraktas atpalaiduoja kvėpavimo takų susiaurėjimą ir pagerina vidutine ar sunkia astma sergančių žmonių gyvenimo kokybę.

Galimas šalutinis poveikis

Kordicepsas laikomas saugiu trumpalaikiam naudojimui. Kai kuriems kordicepso papildus vartojantiems žmonėms gali pasireikšti lengvas šalutinis poveikis, toks kaip skrandžio skausmas pykinimas, viduriavimas ar burnos džiūvimas. Simptomai paprastai išnyksta nutraukus kordicepso vartojimą.  Jei esate alergiškas pelėsiams ar mielėms, greičiausiai būsite alergiškas kordicepsui ir turėtumėte jo vengti.

Žmonėms, vartojantiems vaistus nuo diabeto, gali tekti vengti kordicepso, nes kartu vartojant šiuos preparatus gali labai sumažėti cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija).

kordicepsas

Dozavimas ir paruošimas

Kordicepsas paprastai tiekiamas kapsulių, tablečių ar miltelių pavidalu. Džiovinti kordicepsai dažnai naudojami tinktūroms ir ekstraktams gaminti, o miltelių pavidalo kordicepsas gali būti sumaišytas į baltymų kokteilius arba arbatą.

Nėra universalių gairių, kaip tinkamai naudoti kordicepsą ar kordicepso papildus. Kaip taisyklė, niekada nenaudokite didesnės dozės, nei nurodyta produkto etiketėje. Jei vartojant kordicepsą atsiranda kokių nors neįprastų simptomų, sustabdykite vartojimą ir apie šalutinius poveikius praneškite gydytojui.

Ritos Šilenskienės portretas

Rita Šilenskienė
Subalansuotos mitybos ekspertė

Kursai internetu

Jei norite išmokti tvarkingai maitintis pagal savo amžių, aktyvumo lygį ir gyvenimo būdą, esu pasiruošusi Jums padėti. Kursų internetu metu Jus išmokysiu išgirsti savo organizmo siunčiamus signalus, susitvarkyti mitybą, pagerinti savijautą ir išvaizdą.

Sužinokite daugiau


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.