Voveraičių ir burokėlių sriuba

Daktaras A. Unikauskas laidoje „Klauskite daktaro“ išdėstė naudas apie voveraites. Taigi, puoliau jų ieškoti! 

„Nustebsite, koks šis grybas yra naudingas sveikatai“, – tikina specialistas. Valgomosios voveraitės – vienas iš delikatesų, padovanotų pačios gamtos, kurių paskanauti galime jau pavasario pabaigoje, jei šilta ir dažnai palyja. Šie aromatingi grybai – beveik vieninteliai nekirmijantys, yra gražūs, skanūs ir be galo naudingi sveikatai. „Voveraitės suteikia daug naudos. Suvalgę apie 55 gramus šių geltonų grybų, gauname ne tik įvairiausių vitaminų ir mineralų, bet ir skaidulų“, – pasakoja A. Unikauskas. Gydytojo teigimu, šiuose grybuose gausu geležies. „55 gramuose jos yra daugiau nei penktadalis dienos normos“, – nurodo jis. Kadangi hemoglobino įsotinimas deguonimi kraujyje priklauso nuo geležies, o smegenys sunaudoja apie 20 proc. deguonies, kurį gauname, geležis tiesiogiai susijusi su smegenų sveikata ir funkcijomis. Dar viena voveraičių nauda sveikatai – jose gausu vario, kuris užtikrina normalų žmogaus vystymąsi ir augimą. Be to, šie grybai mažina antrojo tipo cukrinio diabeto riziką. Voveraitės turi naudos ir išvaizdai: jos gerina odos būklę ir yra vienas geriausių vitamino B3 šaltinių, kuris mažina odos problemas, sudirgimą ar net gydo ligas. Maža to, voveraitės malšina stresą. Tam čia padeda vitaminas B5, kurio taip pat gausu šiuose grybuose.”- sako daktaras


Miškai sausi, grybų mažai, laiko neturiu dykai vaikščioti, taigi, pasinaudojau greičiausiu būdu gauti voveraičių- įsigyti el.parduotuvėje https://pirmassaukstas.lt/parduotuve/saldyti-produktai/saldytos-ekologiskos-voveraites-500-g/. Man užteko ½ pakuotės -4 porcijoms.

 Kai tik namo atkeliavo voveraitės, išviriau pirmą vasaros karštą sriubą…Taip, verdu jas retai, o vasarą ypač retai…☺

Ingredientai 4 porcijoms:

250 g šaldytų ar šviežių voveraičių

1 didelis svogūnas 

2 mėlynos bulvės

1 jauna kaliaropė

Burokėlių lapkočių + 1 burokėlis

1 v.š. ghee sviesto

Verdančio vandens

1 v.š. nefiltruoto obuolių acto

Prieskoniai: lauro lapai, pipirai, druska, čiobreliai,1 a. š. garstyčių sėklų

Pateikimui: svogūnų laiškų, krapų, grietinės.

Eiga:

Puode ištirpinti sviestą, suberti smulkiais kubeliais supjaustytą svogūną ir visus prieskonius. Pakaitinti apie 1 minutę.

Suberti kubeliais supjautytas bulves, lapkočius, burokėlius, voveraites (gali būti neatšildytos) ir dar pakaitinti 3-4 minutes, pastoviai maišant.

Užpilti verdančiu vandeniu, kad apsemtų daržoves ir užvirti. Virti apie 10 minučių.

Tuo tarpu sutarkuoti šiaudeliais kaliaropę. Ją įmaišyti prieš pat virimo pabaigą. Įmaišyti obuolių actą

Palikti sriubą 10-15 minučių pastovėti. Patiekiant pabarstyti žalumynais, pagal poreikį gardinti jogurtu, grietine arba niekuo.

Voveraičių ir burokėlių sriuba

Susiję produktai

EKO
Galimas tik greitasis pristatymas Vilniuje.
8.00
EKO
Galimas tik greitasis pristatymas Vilniuje.
4.25
Ritos Šilenskienės portretas

Rita Šilenskienė

Subalansuotos mitybos ekspertė

 


Landing 2

Kviečiu prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinuosi 2-3 naujais ir sveikais receptais ir straipsniais apie įvairius mitybos ir geros savijautos aspektus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *