„Skystas maistas“

Kai kurie žmonės vos atsikėlę turi skubėti į darbą ir dar nenori valgyti, arba neturi laiko gaminti pusryčius. Kai esi pakeliui į darbą, ar jau atvykai į darbą, išnyra alkio jausmas ir toks stiprus, kad įsimesti į burną norisi bet ką. O jei dar biuras kvepia kava ir kolegos ant stalo pasidėję sausainį, tai net klausimas nekyla, kas atsidurs pas jus skrandyje. Taigi, visada gelbsti planavimas – ką valgysite ir ką pasiimsite į darbą kaip sveikus užkandžius ar maistą. Sutikite, tokiu atveju daug geresnis sprendimas yra išgerti namuose arba darbe šviežiai suplaktą ir patogiai atsineštą sveiką kokteilį.
 
“Skystas maistas” – t.y. uogų / vaisių / daržovių kokteiliai- gali būti išeitis ir tiems, kurie dėl įvairių priežasčių negali vartoti daržovių: gal turi problemų su dantenomis, gal negali ilgai kramtyti, ar yra tokie užsiėmę, kad niekada salotų nepasidaro ar labai nemėgsta, negali prisiversti suvalgyti tam tikrų daržovių (pvz. lapinių kale kopūstų), kurios įvardijamos kaip itin naudingos. Tokiu atveju kokteilis – geras variantas, nes jį lengva pagaminti skanų: tereikia įdėti mėgstamų vaisių, uogų ir truputį to, “ko reikia . Ypač kokteilius su uogomis pravartu gerti visą žiemą, kurie bus daug vertingesni už papildų kapsules, nes tai bus „gyvi vitaminai“, malonumas, sotumas ir imuniteto sargai.

KOKTEILIŲ RECEPTAI

1) Spanguolinis

  • Svarbios chlorogeno ir neochlorogeno rūgštys stiprina kapiliarus, skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, mažina uždegiminius procesus.
  • Spanguolės vaidina svarbų vaidmenį žmogaus vitamininiame balanse, ypač naudinga jas būtų vartoti nuolat. Uogose yra vitamino C, B2, B6, P, A, folio rūgšties, K1 – filohinono – kurio trūkumas sutrikdo kraujo protrombino sintezės procesą.
  • Biologiškai aktyvi medžiaga – betainas – gydo opas, mažina cholesterino kiekį kraujyje.

Kokteilio sudėtis: 4 porcijos

1 stiklinė spanguolių, 2 apelsinai, 50 g anakardžio riešutų, 200 g šaldytų ar šviežių braškių, 1 v. š. medaus. Vandens pilti apie 350 ml, bet žiūrėti kokio tirštumo norite. Plakti 1,5 – 2 minutes.

2) Vitamino C bomba 

  • Juodieji serbentai turi vitamino C daugiau nei kitos uogos. Jie pagerina kepenų, inkstų ir net kasos funkcijas.
  • Britų mokslininkai teigia, kad juodųjų serbentų uogos turi savybių užkirsti kelią net ir diabetui, mažina cukraus kiekį kraujyje.
  • Juoduose serbentuose esantis karotinas bei įvairios mineralinės medžiagos papildo hemoglobino ir geležies kiekį kraujyje, gerina jo kokybę, stiprina kapiliarus ir saugo nuo hipertonijos.

Kokteilio sudėtis: 4 porcijos

2-3 Kale lapai, 1 stiklinė braškių, 1 stiklinė juodųjų serbentų, 3-4 v. š. šaltalankių ir 1 v. š. medaus.

Vandens apie 350 ml. Plakti apie 2 minutes. Visą žiemą naudoju šaldytas uogas.

3) Jaunystės eliksyras

Pagrindinis mėlynių turtas – antioksidantai antocianinai, lėtinantys organizmo senėjimą. Mokslininkai patvirtino, kad mėlynės yra galingas ginklas prieš senėjimą, padeda ilgiau smegenims išlikti jaunoms. Pasirodo, kad mėlynės gali padidinti dopamino kiekį smegenyse – tai derinys, kuris reguliuoja svarbiausius smegenų procesus, yra atsakingas už visų kūno ląstelių atsinaujinimą.

Kokteilio sudėtis: 4 porcijos

1,5 stiklinės mėlynių, 3-4 saliero stiebai (naudoju žiemą šaldytus), 3-4 svarainiai (žiemą šaldyti), 1,5 stiklinės braškių, 1 v. š. medaus,

350 ml vandens, bet žiūrėti kokio tirštumo norite. Plakti 1,5 -2 minutes.

Rita Šilenskienė

Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.

Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt

Susiję produktai

-40%
Akcija!
-40%
Akcija!

 


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Vienas komentaras po “„Skystas maistas“