Pievagrybiai

Nedaug žmonių supranta, kad tokie visiems gerai žinomi ir dažnai neįvertinami pievagrybiai gali suteikti neįkainojamą naudą žmogaus organizmui.

Svorio korekcijai. Pievagrybiai priskiriami mažo kaloringumo produktams, nes 100 g produkto yra mažiau nei 30 kalorijų, o  ląstelienos – 1 g/100 g grybų. Taigi, jų daug vienu kartu nesuvalgysi, o greitas pasisotinimas ir mažai kalorijų suteikia nuostabų svorio mažinimo efektą.

Pievagrybiai yra nemažas konkurentas mėsai. Ypač todėl, kad juose yra daug augalinių baltymų. 

Juose labai mažai cukraus ir visai nėra cholesterolio. Pievagrybiuose esantys baltymai lengvai įsisavinami. 

Saikingas grybų kiekis per dieną leidžia palaipsniui sureguliuoti metabolizmą, taip pat švelniai pašalinti riebalų perteklių kartu su toksinais ir šlakais.

Būtent grybuose esantis didelis lengvai virškinamų baltymų kiekis leidžia plačiai naudoti šampinjonus ir vegetariškoje virtuvėje. Rekomenduojama grybus valgyti su įvairiomis daržovėmis, nes šis tandemas suteikia didžiausią naudą žmogaus organizmui.

Aterosklerozė. Nedaug žmonių žino, kad pievagrybiai puikiai išvalo kraujagysles nuo aterosklerozinių nuosėdų. Tai reiškia, kad jie pašalina tą siaubingą cholesterolį iš širdies ir kraujagyslių sistemos. Tai yra labai vertingas maistas prieš insultus, širdies priepuolius ir kitas kraujagyslių ligas. Geriau jų išvengti, nei nuo jų gydyti.

Nervų sistemai.  B vitaminai yra atsakingi už tinkamą visų nervų sistemos veikimą. Todėl šampinjono patiekalai rekomenduojami neurozei, depresijai, smegenų ir psichikos sutrikimams išvengti.

Beje, net nėščioms moterims leidžiama nedidelė šių grybų paros dozė. Nes be vitamino B normalus gero embriono nervų sistemos vystymąsis yra neįmanomas.

Metabolizmui. Be fosforo teisingas medžiagų apykaitos darbas yra neįmanomas. Ir jau labai retai kas nors žino, kad fosforas padeda organizmui išlikti geros būklės. Beje, nesuprantamas nuovargis ir staigus dirglumas yra pirmieji fosforo trūkumo organizme požymiai. Todėl, jei norite būti geros nuotaikos, nenuvargę, tada valgykite šampinjonus.

Apskritai, visi grybai yra gana rimtas testas visam organizmui ir ypač kepenims. Todėl po valgio visada klausykitės savo kūno. Jei organizmas reaguoja normaliai, vadinasi, pievagrybiai jums tinka ir valgykite su saiku. Priešingu atveju gali pasireikšti pankreatitas, o tai reiškia, kad jūsų kepenys nėra sveikos.

Širdis. Ar žinojote, kad kalio kiekis šampinjonuose viršija net pažįstamuose bananuose? Ir šis mikroelementas ne tik išlygina širdies ritmą, bet ir padeda smegenims tinkamai veikti, taip pat žymiai sumažina įvairių alergijų pasireiškimo galimybę.

Ritos Šilenskienės portretas

Rita Šilenskienė
Subalansuotos mitybos ekspertė

Kursai internetu

Jei norite išmokti tvarkingai maitintis pagal savo amžių, aktyvumo lygį ir gyvenimo būdą, esu pasiruošusi Jums padėti. Kursų internetu metu Jus išmokysiu išgirsti savo organizmo siunčiamus signalus, susitvarkyti mitybą, pagerinti savijautą ir išvaizdą.

Sužinokite daugiau

Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Vienas komentaras po “Pievagrybiai