Keto dieta: Ką turime žinoti prieš pradėdami. Ką valgyti? Koks pereinamasis laikotarpis? Ir dar daugiau.

Naudinga: Keto receptai Keto produktai geromis kainomis Nemokamas 21 dienos keto planas

Norėdami pagerinti sveikatą, savijautą, figūrą griebiamės įvairių priemonių. Viena iš tokių priemonių – Keto dieta. Kas tai? Kaip tai veikia? Ką privalu žinoti prieš bandant?

Keto dietos esmė yra pakeisti organizmo energijos šaltinį iš angliavandenių į riebalus, tai sukuriant organizmui poreikį deginti energijos sankaupas jūsų kūne. 

Tradicinėje mityboje kuras yra gaunamas iš angliavandenių – jų suvartojama 65 – 70% bendro dienos kalorijų kiekio, o ketogeninėje mityboje tiek pat suvartojama riebalų ir jie, dėl per daug metų organizme susiformavusiu mechanizmų, tampa puikiu energijos šaltiniu.

Tačiau ne viskas taip paprasta… Tad nerkime giliau!

keto

Keto dieta – kas vyksta organizme?

Keto reiškia ketogenezę, kuri įvyksta, kai organizmas energijai gaminti pradeda deginti ketonus (iš riebalų), o ne gliukozę (iš angliavandenių). Reikalingas kiekis gliukozės šiuo atveju pagaminamas iš gaunamų baltymų.

Ketonai gaminami kepenyse, o jų gamyba prasideda tada, kai organizmo gliukozės atsargos ima sekti (išaugus riebalų suvartojimui). Kepenyse riebalai paverčiami ketonais, kurie teikia energiją kūnui ir smegenims. Laikantis ketogeninės mitybos 70% energijos gauname iš riebalų, 25% iš baltymų ir tik 5% iš angliavandenių.

Ketozė – Tai būsena, kai organizmas negaudamas pakankamai gliukozės, vietoje jos pradeda naudoti riebalų apykaitos produktus – ketonus. Ketozė yra visiškai normali kūno metabolizmo (medžiagų apykaitos) būsena.


Ketonai
Organizme riebalų skilimo proceso metu susidaro ketonai, kurie naudojami kaip energijos šaltinis.

Pereinamasis laikotarpis

Kūnas į ketozę patenka ne iš karto – turi praeiti šiek tiek laiko, kol organizmas „persijungs“ iš gliukozės į ketonus, kaip energijos šaltinį (šaltinis).

Įprastai tai įvyksta apie 1-2 savaites.

Energija pirmas 16-20 val. gaunama naudojant glikogeno atsargas kepenyse bei laisvąsias riebalų rūgštis. Po to prasideda gliukogenezė – gliukozė pradedama gaminti iš baltymų, piruvato, laktato ir glicerolio. Visi organai, išskyrus smegenis, ima ieškoti kito energijos šaltinio ir pradeda naudoti ketonus – kaip energiją.

Praėjus savaitei su keto dieta, jei organizmas tikrai negavo angliavandenių, prasideda ketozė. Ji tęsiasi tol kol bus ribojami angliavandeniai. Vėliau energija pradedama gauti ne iš baltymų, o riebalų. Deginami energijai suvartojami riebalai arba savo kūno riebalai. Palaipsniui kūnas patenka į ketozės būklę. Dėl teisingos keto mitybos atsiranda kalorijų deficitas ir šiame procese dalyvaujančių ketonų dėka ima tirpti riebaliukai, kurie paspartina mūsų organizmo riebalų ląstelių apykaitą.

Keto pereinamasis laikotarpis baigiasi, kai ketonų koncentracija kraujotakoje padidėja apie 4 kartus.

Galimi pašaliniai poveikiai:
keto bėrimas, keto gripas, nuotaikų svyravimas, nemiga, energijos trūkumas.

Ketonų energija pranašumas:
1. Kūnas norėdamas ją panaudoti, visų pirmą turi pasigaminti. Kalorijos deginamos virškinant maistą ir gaminant ketonus.

2. Sumažėja uždegiminiai procesai, nes paprastieji angliavandeniai, rafinuoti produktai sukelia alergijas, žarnyno problemas.

Keto produktų piramidė:

keto mitybos piramidė

Riebalai
Avokadai, sviestas, ghee sviestas, alyvuogių ir kiti nerafinuoti aliejai, lašiniai, šoninė, kiaušiniai, kokosai ir kokosų aliejus, įvairūs riešutai ir riešutų sviestas, sėklos.

Baltymai
Vištiena, kiauliena, jautiena, ėriena ir kita mėsa, riebesnė žuvis (silkė, karpis, lašiša, tunas ir t.t.), jūros gėrybės, kiaušiniai, riebesni pieno produktai – grietinėlė, kefyras, jogurtas, varškė, sūris.

Daržovės?
Tinka visos žalios ir mažai angliavandenių turinčios daržovės. Šparagai, brokoliai, Briuselio kopūstai, kopūstai, žiediniai kopūstai, kalafiorai, svogūnai, agurkai, lapinės daržovės, česnakas, grybai, alyvuogės, svogūnai, rauginti agurkai, rauginti kopūstai, špinatai, česnakai, avokadai, pomidorai, agurkai, salierai, baklažanai ir t.t.

Antioksidantai ir skaidulinės medžiagos:

Žemo GI vaisiai ir uogos: šilauogės, serbentai, obuoliai, granatai.

Ko vengti:

  1. Parduotuviniai saldumynai (ne keto) VISI!
  2. Miltiniai (makaronai, picos ir t.t.)
  3. Medus ir kiti saldikliai su kalorijomis
  4. Gazuoti gėrimai
  5. Alkoholis
  6. Sultys
  7. Vaisiai

Keto dieta nereiškia, kad galite ryti be ribų. Per didelis riebalų ir baltymų suvartojimas, neišeikvojant jų energinės vertės, virs riebalais taip pat ir dar stipriai pakeis Jūsų organizmo rūgščių-šarmų balansą į neigiamą pusę. Taigi, viskam reikia saiko, išminties, žinių ir supratimo.

Gaminti KETO patiekalus labai paprasta. Mano duona “Klauskite daktaro” laidoje

Keto produktai  →

keto

Kviečiu keistis!

Rita Šilenskienė


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


95 komentarai po “Keto dieta: Ką turime žinoti prieš pradėdami. Ką valgyti? Koks pereinamasis laikotarpis? Ir dar daugiau.


  1. Vidutė komentuoja:

    Žaviuosi R. Šilenskiene nuo “…daktaro…” laidų. Ir vis laukiu, kada judu su gerb. daktaru pradėsit sveikatint tautą, nesipinigaudami kaip daugelis mitybos specialistų. Norėčiau gaut nemokamą mitybos planą ar pagyvent stovykloje (suprantama, už simbolinį mokestį) kaip senjorė, visą gyvenimą dirbusi mokytoja. Ten gal išmokčiau sveikai maitintis. Pensija draudžia išlaidauti, o viršsvoris kankina. Sveikatos m-ja privalo tuo užsiimti, užuot rūpinusis tik farmacijos pelnais!!!
    Bet kokiu atveju, linkiu jums abiems su dc. Unikausku kuo didžiausios sėkmės.
    Pagarbiai, Vida

  2. Danguolė komentuoja:

    Man 60, ūgis 163,sveriu 67,darau mankštą,stengsiuosi judėti daugiau,noriu numesti nors kelis kilogramus svorio

  3. Nijole komentuoja:

    Sveiki,mano ugis 158,sveriu 67kg.noreciau atsikratyti pilvo riebalų…ar man tiktu kito dieta?

  4. Justė komentuoja:

    Sveiki, jeigu mano svoris yra 44kg, ūgis 157, ar man tiktų keto dieta? Norėčiau atsikratyti pilvo, nes tik toje vietoje susikaupia riebalai.

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, Juste,

      dietistės Ritos Šilenskienės atsakymas:

      Pagal Jūsų atsiųstus duomenis rekomenduotume visavertę subalansuotą mitybą. Angliavandenius rinktis tik pirmoje dienos pusėje ir pridėti pilvo presui pratimų. Keto mityba gali būti jums tinkama tik trumpam -21 dieną, bet ne ilgiau.

  5. Lina komentuoja:

    Ačiū , Bandysiu pakoreguoti svori ir as.Noriu paklausti ar galima valgyti apdorotas ar ne morkas ir burokėlius? ačiū.

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, Lina,

      dietistės Ritos Šilenskienės atsakymas:

      Burokai ir morkos galo būti valgomos raugintos ar sudėtos išjungus karštą patiekalą. Termiškai apdorotos tik labai mažais kiekiais.

  6. Dalia komentuoja:

    Sveiki katik uzsiregistravau 21 dienu Keto dienai .Gavau 3 dienu meniu as nevalgau mesos Kuom galeciau pakeisti? Aciu

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, Dalia,

      geriausias pakaitalas mėsai: grybai, soja, riešutai, sėklos.

  7. Larisa komentuoja:

    Sveiki, sudomino. Tačiau turiu refliukso ligą. Ar tiktų ketodietą,nes kartais pasireiškia remuo dėl riebaus maisto vartojimo?

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, Larisa,

      Dietistės Ritos Šilenskienės atsakymas:

      Ryšys tarp keto dietos ir GERL yra gerai žinomas, bet nėra iki galo ištirtas. Pavyzdžiui, aštrus maistas, alkoholis ir šokoladas, sunkus maistas, kuriame gausu riebalų, dažniau gali sukelti rėmenį. Sergant GERL, tam tikri suvartojami maisto produktai keičia skrandžio judrumą taip, kad skatina refliuksą. Tačiau GERL yra daugiafaktorinė problema. Mažai angliavandenių turinti dieta gali sumažinti rėmenį. Tai rodo ne vienas mokslinis tyrimas.
      Patarimai: obuolių sidro acto su jūros druska rytinis gėrimas turėtų palengvinti būklę. Protarpinio pasninko derinimas su ketogenine mityba, pasirenkant teisingus riebalų šaltinius (MCT aliejus, kokoso aliejus, avokadų ir alyvuogių aliejus, žuvis), vengiant riebios mėsos, perdirbtų produktų, pieno produktų, laikantis sveiko gyvenimo būdo gali padėti išspręsti jūsų problemą.

    • Andrius komentuoja:

      Sveiki ,pradėjau laikytis keto,bet aš valgau mažai ir tik 19h uzsimanau ko nors pavalgyti. Ar taip galima? Nevalgau jokio cukraus ,vengiu anglevandeniu,bet prie kokio kepsnio atsipjaunu 1/10 duonos rekes.tik dėl skonio. Ar taip galima?geriu labai daug vandens. Jau 7 dieną. Sveriau 122kg dabar jau 117kg. Bet čia turbūt vandenys išėjo?

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, Andriau,

      dietistės Ritos Šilenskienės atsakymas:

      na, sunku įvertinti, ar tikrai organizmas įėjo į ketozę, nes neaiškus visos dienos maitinimosi racionas. Jei prie kiekvieno kepsnio valgoma angliavandenių, kai keto mityboje angliavandeniai labai ribojami, klausimas kiek jų suvartojama per dieną? Todėl, manau, svorio mažėjimas vyksta dėl maisto ribojimo. Vakarinis noras valgyti užeina todėl, kad organizmo ląstelės ir žarnyno bakterijos badauja ir siunčia smegenims alkio signalus. Protingiau būtų valgyti daug žalių daržovių, normalų kepsnį, o vietoj duonos įsiberti saują moliūgo ar kanapių sėklų.

    • Laima komentuoja:

      Laba diena, kuo galima pakeisti inuliną kokteiliuose( kol kas neturiu), esu užsiregistravusi 21d. Keto

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, Ieva,

      Dietistės Ritos Šilenskienės atsakymas:

      Tradicinėse ketogeninėse dietose riebalų šaltiniams priskiriami ir riebūs pieno produktai (ypač sūriai!), tačiau pieno produktai gali sukelti ar paaštrinti Hashimoto ligą. MCT arba kokosų aliejaus naudojimas riebalų šaltiniui gali būti labiau palankus skydliaukei.

      Jei pašalinsite reaktyvius maisto produktus (glitimą, pieno produktus, soją, cukrų ir grūdus), ketogeninė dieta gali būti labai palanki turint Hashimoto ligą. Šių maisto produktų pašalinimas bet kuriuo atveju prisideda prie gydomosios ketogeninės dietos naudos.

      Tačiau žmonėms, sergantiems autoimuninėmis skydliaukės ligomis, dažnai reikia stebėti savijautą ir laiku suprasti kokius dar produktus pašalinti iš meniu, kuriuo neigiamai veikia skydliaukės hormonus (riešutus ir kiaušinius).

      2016 m. tyrime, kuriame buvo tiriamas mažai angliavandenių turinčios dietos poveikis žmonėms, sergantiems autoimuninėmis skydliaukės ligomis. Jų racione buvo 12–15 procentų angliavandenių, 50–60 procentų baltymų ir 25–30 procentų riebalų. Jie valgė tik liesą raudoną ir baltą mėsą, žuvį su daug daržovių, atsisakė kiaušinių, ankštinių daržovių, pieno produktų, duonos, makaronų, vaisių, ryžių ir goitrogenų. Vos po 21 dienos pacientų skydliaukės antikūnų kiekis labai sumažėjo.
      Yra ir daugiau tyrimų, rodančių mažos angliavandenių mitybos naudą.
      Svarbu atsižvelgti į tai, kad jūsų mityba turėtų būti individualizuota pagal jūsų poreikius, įvairi ir pilnavertė. Nėra universalaus požiūrio į šios ligos gydymą.
      Turintiems polinkį sirgti lėtiniu autoimuniniu tiroiditu rekomenduojama vengti stresų bei jodo turinčių maisto papildų ir vaistinių preparatų.

    • Eglė Janušytė komentuoja:

      Sveiki, arbūzas, bananai ir kiti vaisiai keto mityboje nevartojami. Užsisakius 21 dienos nemokamą iššsūkį, jūs gausite visą informaciją:
      21 dienos meniu su receptais, kas tinka ir netinka bei kodėl, maitinantis keto bei keto piramidę. Šią informaciją rasite ir mano knygoje “Keto meniu”.
      Pagarbiai, Dietistė Rita Šilenskienė

  8. Darius komentuoja:

    Sveiki. Norejau paklausti,laikantis programos,geriant kava ar galima cukru pakeisti saharinu,ar geriau visai saldikliu atsisakyti. Aciu

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      laba diena, gerb. Antanai,
      Į jūsų klausimą : “ar tinka keto dieta sergant lėtiniu pankreatitu?”. galėčiau atsakyti taip:
      1) keičiant maitinimąsi, visada rekomenduoju pasitarti su Jus gydančiu gydytoju, nes jis mato Jjūsų ligos istoriją, kraujo rodiklius, seka fermentų darbą ir t.t.
      2) Norint laikytis keto, reikia aiškiai apsibrėžti tikslus: svorio metimas, insulino darbo reguliavimas, epilepsijos gydymas, onko liga ar pan. Tuomet parenkama griežtesnė ar ne tokia griežta dieta. Reikia žinoti Jūsų žarnyno būklę, nes trūkstant skaidulų ir fermentų gali kietėti viduriai.
      3) Iš principo, jei laikysitės daug žalialapių daržovių turinčios keto mitybos, valgant daug Omega 3 r.r. turinčių produktų, geriant papildomai fermentų, laikytis keto galima. kaip minėjau, turi būti profesionali priežiūra.

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Ketogeninė mityba griežtai negali būti skiriama turint riebalų rūgščių apykaitos sutrikimus. Visais kitais atvejais yra parenkami tinkamesni produktai

  9. IEVA komentuoja:

    Sveiki. Norėčiau pakeisti savo mitybos įpročius. Mano ūgis 167cm, o svoris tarp 79 iki 82kg (ant pilvo lašinukas) Kalbant apie maistą yra daug produktų, kurių aš visiškai negaliu valgyti tai būtų ( visos jūrų gerybės, žvieriena, ožkų sūrio ar pelėsinių, kietų sūrių, kokosų aliejus lazdinų riešutų… ir dar apie kokteilius aš pvz (morka, obuolys,bananas, vanduo) su trintuvu pasidarau. Labai mėgstu jogurtus su uogomis ( iš parduotuvės) kuris butų mažiau koloringas) ? ar galima pvz avižinių dripbsnių koše pusryčiams ? grikių ? kava geriu su pienu ir mazai cukraus, arbatas retai, be cukraus gerti tiesiog neišeina nieko.

    • Ugne komentuoja:

      Negalima is vis cukraus.
      Uogos vaisiai- cukraus kiekis ohoho
      Pienas-netinka
      Cukrus i kava-meskit is asortimento.

      Galit valgyti mesa ir darzoves

  10. Eva komentuoja:

    Laba diena, ar tinkamas 21 dienos Keto iššūkis sergant II tipo cukriniu diabetu? KMI virš 30. Yra vartojamas metforalis. Ar saugu pradėti iššūkį, ar iššūkio metu reikia labiau atkreipti dėmesį į kokius nors požymius? Pvz gal dažniau matuotis cukraus kiekį ar pan.?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, taip tinkamas. Cukraus kiekį matuotis būtina, bet reikia stebėti savijautą. Jei viską darysite “su protu”, situacija tik gerės.

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Inulinas yra puikus prebiotikas jūsų bakterijoms. Kituose naujienlaiškiuose bus papasakota jo nauda. Mūsų el. parduotuvėje jo galite įsigyti

  11. Žydra komentuoja:

    Sveiki, per dieną išgeriu du mažus puodelius juodos kavos, be cukraus. Ar galima? ir jei ne, tai kokia alternatyva vietoj kavos, ačiū

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Žinoma galima. Jau seniai patvirtinta, kad 2-3 puodeliai kavos tik tolina nuo mūsų neurodegeneracines ligas:). Dar galite į keto kavą įsidėti MCT aliejaus ar ghee sviesto. Patarčiau kavą rinktis ekologišką, nes intensyvios kavos auginimo pramonėje ji labai stipriai chemiškai apdorojama.

    • Dovilė komentuoja:

      O kada geriau gerti kavą, ar kartu su maistu, ar tarpuose tarp maisto?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Kava su MCT aliejumi gali būti geraiam ir prieš maistą/vietoj maisto arba nedidelis kiekis po maisto. Svarbu kokybiška ir mažas kiekis. Jei be MCT aliejaus, geriau espresso po maisto.

  12. Rasa komentuoja:

    Miela Rita,
    Tyrimai parodė, kad visiškai netoleruoju kiaušinių. Į siūlomų patiekalų sudėtį įeina kiaušiniai, pvz. keto duonelė, varškės apkepas. Noriu pasiteirauti, ar pavyktų siūlomi patiekalai, jei vietoj kiaušinių naudočiau alternatyvas, pvz. bananą, avokadą, obuolių tyrę ir pan.? Gal yra ir kitokių alternatyvų? O ką valgyti vietoj omleto?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Taip, žinoma. Dar į duoną patariu dėti gysločio miltelių arba guaro dervos/ ksantano arba pupmedžio sėklų miltelių- tai natūralūs gamtos tištikliai, kurie turi didelės naudos

    • Vaida komentuoja:

      Sportuoju dažniausiai vakarais 18 arba 19 val. 3-4 k./sav. Prieš treniruotę 2 val. nevalgau. Ar reikia po treniruotės valgyti? Jei taip, tai kokius produktus rinktis ir kiek?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, šaunu, kad sportuojate ir rūpinatės sveikata. Viskas priklauso dar ko norite pasiekti ir kiek ir kokio maisto suvalgote per dieną. Jei esate po sporto alkana, tikrai vertėtų suvalgyti indelį jogurto su varške arba žalias riešutų kokteilis, čija pudingas ir pan.
      Sėkmės

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki. Puiku, kad sportuojate. Dėl maisto po sporto klausimas toks: ar njūs jaučiatės alkana, ar norite valgyti ir nueinate su mintimi apie gurgiantį pilvą į lovą? Kitas klausimas-kiek ir kokio maisto suvalgote per dieną? Todėl atsakyti ar patarti nežinant visos situacijos sunku. Bet kuriuo atveju, vakare rekomenduojami baltymų produktai: gali būti varškė su jogurtu, salotos su sūriu, žuvis su daržovėmis , čija pudingas, žalias kokteilis su riešutais.

  13. Rasa komentuoja:

    Sveiki, norėjau paklausti, ar galima raudonuosius kopūstus keisti baltagūžiais? Ar nebus problemų, jeigu netoleruoju jūros gėrybių, tuno, silkės, lašišos, jūros dumblių? Ar jiems yra kokių alternatyvų? Taip pat man netinka žalias svogūnas ir salieras (termiškai apdorotus toleruoju). Ačiū 😊

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, gerb.Rasa,
      taip, mityba labai individualus reikalas. Visos kopūstinės daržovės labai tinka keto mitybai ir jas galite kaitalioti savo nuožiūra. Jei galite valgyti kažkokią nors žuvį, būtų gerai, kad ji meniu atsirastų, jei ne, rinkitės kitos rūšies baltymus (grybus, kiaušinius), bet papildykite meniu 2-3 v.š. gerųjų riebalų, nes riebioje žuvyje yra polinesotieji riebalai. Arba bent jau vartokite papildus Omega-3. Svogūnų galite nevartoti ar keisti poru. salierus keiskite raugintomis daržovėmis
      Dėkojame, kad klausiate

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, gerb.Rasa,
      taip, mityba labai individualus reikalas. Visos kopūstinės daržovės labai tinka keto mitybai ir jas galite kaitalioti savo nuožiūra. Jei galite valgyti kažkokią nors žuvį, būtų gerai, kad ji meniu atsirastų, jei ne, rinkitės kitos rūšies baltymus (grybus, kiaušinius), bet papildykite meniu 2-3 v.š. gerųjų riebalų, nes riebioje žuvyje yra polinesotieji riebalai. Arba bent jau vartokite papildus Omega-3. Svogūnų galite nevartoti ar keisti poru. salierus keiskite raugintomis daržovėmis
      Dėkojame, kad klausiate
      Geros dienos

  14. Donvina komentuoja:

    Laba diena
    Vis galvoju kad laikas pradėti sveikiau maitintis nors manau kad pakankamai gerai maitinuosi. Man klausimas ar galima bent du puodelius kavos per dieną išgerti be cukraus normalios juodos kavos. Ir kaip papraščiau porciją susidėlioti kad nereiktu sverti produktų. PVZ jei anties krūtinėlė tai galima vienam žmogui vieną krūtinėlę(ne visą bet vieną dalį) suvalgyti su daržovėmis ar ją dar reikia padalinti į kelias dalis . Ar galima valgyti tik du kartus? Mano pavyzdžiui rėžimas susidaręs toks kad pusryčių aš nevalgau nes vakarienę pasigaminame tik vakare 19-20 val. po darbų ir po sporto.

    • Vaida komentuoja:

      Noreciau placiaiu suzinotu apie maisto ribojimą,,trecia savaite visiskai atsisakiau angliavandeniu,saldumynų,alkoholio,,…valgau 2 kart per diena ,paskutinis valgymas 5pirmas 12…..bet svoris krenta sunkokai …-3 kg..

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, gerb.Vaida,
      Į Jūsų klausimą :”kodėl lėtai krenta svoris” atsakyčiau taip:
      1) kiek supratau iš jūsų laiško, laikotės keto 3 savaites ir nukrito 3 kg. Nežinau Jūsų pradinio svorio, todėl 1 kg netekimas per savaitę yra normalus, sveikas svorio kritimas. Greitai numesti svorį nereiškia sveikai:).
      2) 2 kartus maitinimasis gali būti nepakankamas, todėl organizmas sulėtina medžiagų apykaitą ir svoris gali kristi lėtai arba sustoti kristi.
      Taigi norint tiksliau atsakyti į klausimą reikia surinkti apie jus anamnezę.
      Tam yra asmeninės konsultacijos ir žmogui priderintas meniu.
      Bet kuriuo atveju, valgyti turite taip ir tiek, kad netrūktų maistinių medžiagų ir vandens.

  15. Laura komentuoja:

    Laba diena,

    laikantis griežtos keto mitybos, kiek per parą žmogus turi gauti angliavandenių, baltymų ir riebalų?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki. Malonu, kad domitės. Daugelį atsakymų gausite skaitydami programos 21 diena naujienlaiškius. Norint kuo greičiau įeiri į ketozės režimą angliavandenius reikia apribori iki 20 g/dieną. jei ne taip drąstiškai, galima msuvartoti iki 50g. Baltymai skaičiuojami 0,8g/kūno kg. Riebalai 50-70% kalorij7 dienos normos. Svarbu kokybiški maistas, nes augalo ir gyvūno maistas yra Jūsų maistas.

  16. Aušra Indrašė komentuoja:

    Laba diena, o ar galima ką nors pakeisti vietoj tų siūlomų kokteilių, nes nedarau aš jų. 🤔

  17. Edita komentuoja:

    Laba diena,Ačiū už keto planą.Turiu gastritą todėl man sunku maitintis negaliu žalių daržovių  ir salotų valgyti sunkiai virškina ,jaučiu pilnumo jausmą,ar galima keisti virtomis ir mėsą sunkiai virškina ,o sriubytės gerai bet va trūksta sotumo.svoris 42kg.Bijau patapti anoreksike.Ar man tiktu keto mityba ?Ačiū

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, Pirmiausia turite kreiptis pas endokrinologą, gastroenterologą ir savo šeimos gydytoją. Žinant sveikatos būklę, pakonsultuosiu asmeniškai. Čia jau rimtas reikalas. Keto mityba gali tikti, nes ji gali būti ir vegetariška, bet reikia labai kitaip sudėlioti produktus, kiekius, žinoti toleruojamų produktų visą paletę ir t.t., nes jūsų svoris labai mažas…

  18. Kristina komentuoja:

    Anksciau aisku gal ir buvo visokiu tu vadinamu filosofu dietologu ka valge zmones kiek valge ismatuota viskas nebuvo ir gyveno iki 100 metu kiek zinau bet niekas nepasako kad viskas uztersta visi tie produktai prikimsti visokio slamsto va kur esme bent jau cia tikrai problema kiek tu tyreju patareju konsultantu o zmones mire ir mirs amzino nieko nera

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Jūs labai teisi, Kristina. Todėl ir stengiamės pasiūlyti ekologiškų produktų ir akcentuojame žmonėms-geriau mažiau, bet kuo”šveresnius” produktus rinktųsi.

  19. Ieva komentuoja:

    Sveiki, o kodėl reiktų vengti vaisių? Nemanau, kad reiktų, juk jie labai naudingi ir sveiki. Ačiū jei atsakysit.

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Taip, jie naudingi, bet tuomet gaunama daug gliukozės(ypač iš saldžių vaisių) ir organizmas neįeina į ketozės būseną, t.,y. jau nebus ketogeninė mityba.

  20. Violeta komentuoja:

    Labas, p. Rita, prisiskaičiau tiek visko apie keto mitybą, dar ir anglų k. Ir dabar suabejojau ar ji tik naudą duos. Mūsų visi dietologai yra prieš, jie ir prof. Unikaukską užsipuolė, kaip jis drįsta keto propaguoti, nes nėra pasaulyje rimtų mokslinių tyrimų ir t.t. Aš jau esu senjorė, aiškų yra tam tikrų amžinių pakitimų, kaip kimštis pradėjusios kraujagyslės, o nuo to yra vidutinė hipertenzija, geriu vaistus. Dar vangi skydliaukė ir geriu tiroksiną. Truputėlį perdaug blogojo cholesterolio, šiek tiek trigliceridų. Antsvorio tikro neturiu. Ūgis 163, o sveriu 63. Ant pilvo yra “gelbėjimosi ratas”. Aš jau visą savaitę išbuvau griežtam keto plane, nieko baisaus, kartais reikėjo viiškinimo sistemai padėti su lipaze, kad susidorotų su riebalų kiekiu, keto “gripo” dar nepajutau, saldumynų netrokštu, tik žiauriai norėtųsi Rugelio duonelės. Prisikaičiusi visko ėmiau abejoti.Organizmas organizmui nelygus. Rašo, kad gali padidėti blogasis cholesterolis, užsikimšti kraujagyslės ir t.t. Kad reikia pastoviai daryti kraujo tyrimus, o tas neįmanona šiuo baisiu metu. Laikausi tos mitybos ir toliau, nes ji švelnėja, daugiau produktų atsiranda. Jūs esate d. Unikausko bendramintė, ką Jūs man patartumėte? Gal man geriau laikytis tos low carb mitybos? Tiesiog bijau viską pabloginti. Ar yra koks maistas ar būdas tas nelemtas kraujagyslių apnašas ištirpdyti?Gal jūs turite kokių kitokių mitybos planų, kurie tiktų visam laikui, nes keto ilgai laikytis tikrai nepataria. Atleiskit už tokį ilgą laišką. Labai lauksiu patarimo ir ko nors konkretesnio, ne piniguose esmė.
    Ačiū už atsakymą.

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, keto pakraipų yra 4. Kalbant apie gydomąją programą, jos reikia laikytis labai griežtai, sverti produktus, aiškiai žinoti kas netinka organizmui, valgyti pakankamai skaidulų , gerti vandens ir gauti atitinkamą kiekį vitaminų, mineralų. Jos rekomenduojama laikytis 6 mėnesius, po to pereiti prie Light keto arba žemo GI dietos.
      Jūsų atveju, rekomenduočiau pasirinkti visam gyvenimui tinkantį mitybos būdą, nes blaškymasis tarp dietų-jau didžiulis stresas. Stebėkite savo organizmą (liežuvis, tuštinimasis, šlapimo ir prakaito kvapas, ketonai, rūgštys ir t.t.
      Visais atvejais mityboje geriausia išlaikyti 2 R :1 (B+A) santykį . Daržovės – tai tie produktai, kurie visada visiems tinka, tik reikia jų nesugadinti. Cholesterolį nuo kraujagyslių tirpina vynuogių kauliukų ekstraktas, granatai, kerobos sėklų milteliai.

  21. Alva komentuoja:

    Sveiki.Norejau paklaust? Pasalinta tulzies pusle ir daug metu kamuoja refliuksas.Ar tinkama keto dieta?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki. Viskas priklauso kada pašalinta tulies pūslė. Jei jau daugiau nei metai, vadinasi jos funkcijas perėmė kiti organai. tuomet keto dieta tinka, bet reikia suprasti, kad keto atmainų yra visos 3:). Jums tiktų speciali keto dieta, mažinanti refliukso problemas.

  22. Linas komentuoja:

    Sveiki.
    Esu pasidares skrandzio apylankos operacija. Pries tai sveriau 150kg po operacijos per 5metus sportuodamas numeciau 40kg. Atrodo kaip ir neblogai, bet 110kg likucio, esu visvien nutukes. Svoris daugiau nekrenta.
    Noriu paklausti ar po tokios operacijos galiu laikytis tokios dietos. Aciu uz atsakyma

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Šiuo metu studijuoju ir kitais metais turėsiu diplomą. Taip pat turiu diplomus “Nutrition expert”-Stanfordo universiteto ir bakalauras “Sveikos gyvensenos” SMK.

  23. Violeta komentuoja:

    Labas, turiu Dr.Josh Axe knygą, kad ši mityba padeda pasveikti nuo cukrinio diabeto, aukšto kraujospūdžio, sustiprinti skydliaukės veiklą, sureguliuoti hormonus ir dar daugybę ligų, jau nekalbant apie svorį. Bet pagal jį būtina naudoti kaulų sultinio miltelius, žodžiu ketogeninius baltymus ir kolageną. Išrūgų baltymai netinka, nes kelia cukrų. Kur jų būtų galima gauti Lietuvoje? Ar reikia atsisiųsti iš užsienio?
    Ačiū, už atsakymą.

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Sveiki, Violeta. Daugelis produktų skiriasi Amerikoje ir Lietuvoje. Mes galime pasakyti tik apie produktus, kurie yra mūsų el.parduotuvėje.

  24. Jurgita komentuoja:

    Laba diena , ar tinka ši dieta sergant glomerunefritu, skaičiau kad jos laikantis galima pristabdyti ligą ?

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Jums reikėtų viską gyvenime daryti kompleksiškai: t.y. kiek neskauda judėti, sveika mityba, kurioje yra apribojami uždegimus keliantys produktai ir padidinti juos slopinančių produktų vartojimą. Renkantis produktus, reikia pirmiausia atsižvelgti į tuos komponentus, kurie apriboja ypatingų baltymų citokinų aktyvumą.
      Citokinai yra reikšmingi informacijos imuninėms ląstelėms perdavimui ir imuninės sistemos reguliacijai. Jų aktyvumas turi įtakos nespecifinėms uždegiminėms reakcijoms ir kai kuriuose tyrimuose siejamas su bloga ligos prognoze.Citokinų aktyvumą apribosite valgydami daugiau riebios žuvies ar žuvų taukų, mažiau sūraus maisto,granatų, gero alyvuogių ir sėmenų aliejaus, arbatos vyšnių, kitų uogų (ypač juodų/mėlynų). O varbiausia – pašalinkit iš mitybos cukrų ir grūdinius-ypač kviečius, miežius,rugius

  25. Elvyra komentuoja:

    Laba , labai norėčiau laikytis šios dietos , tačiau ar tinka ji mano organizmui , nes pašalinta tulžies pūslė? AČIŪ .

    • Rita Šilenskienė komentuoja:

      Keto mityba nerekomenduojama tiems, kurie turi širdies, kepenų, inkstų veiklos sutrikimų. Nerekomenduojama jos laikytis ilgą laiką. Optimalu laikytis 6 savaites, po to 4 savaites pereiti prie vidutinio angliavandenių dietos ir vėl galima grįžti prie keto. Ilgesnis laikas gali pakenkti sveikatai, kadangi atsisakoma reikalingų maisto grupių, svarbių maistinių medžiagų.