Vegetariškas aštrus troškinys

Laikantis pasninko iki Šv.Velykų, gerai paįvairinti meniu vegetariškais patiekalais. Šis vegetariškas aštrus troškinys tiks ir pietums ir vakarienei.

Rūpestingai planuojama vegetarinė mityba yra sveika, tačiau to negalima pasakyti apie nesubalansuotą vegetarinę mitybą. Sveikai, gerai subalansuotai vegetarinei mitybai būtina didelė maisto produktų įvairovė, užtikrinanti pakankamą maistinių medžiagų vartojimą. Svarbios maistinės medžiagos, kurių neturi trūkti, pasirinkus vegetarinę mitybą, kurioje gyvulinės kilmės maistas yra pakeistas kitu maistu, suteikiančiu panašių maistinių medžiagų. Sveikai vegetariškai maitinantis, kiekvieną dieną reikėtų vartoti: kiaušinių, džiovintų pupelių, ankštinių, riešutų ir sėklų. Viso grūdo duonos ir dribsnių. Pieno produktų arba kalciu praturtintų sojų produktų. Daug ir įvairių vaisių ir daržovių. Polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų (nedidelį kiekį).Daržovių troškinys yra labai sveikas, paprastas ir skanus vegetariškas patiekalas.

Šis vegetariškas aštrus troškinys labai skanus, nebrangus ir greitai pagaminamas, susidedantis iš subalansuotų ir maistingų daržovių.

Troškinys -4 iems asmenims:

 • 600 g moliūgo, kubeliais
 • 1/2 kalafijoro galvos, suskirstyti žiedynais
 • 1 stambus svogūnas
 • 1/2 čili pipiriuko, smulkiai sukapoti
 • 1 skardinė (400ml) trintų konservuotų pomidorų
 • 2 morkos, kubeliais
 • 1 a.š. ciberžolės, druskos, džiovintų porų
 • 1 š ghee sviesto- kepimui

Salotoms:

Eiga:

 1. Ant įkaitinto sviesto suberti prieskonius ir svogūnus. Pakepti 2-3 min.
 2. Suberti supjaustytas daržoves, išmaišyti, supilti pomidorus ir uždengti.  Troškinti 5 min ir išjungti. Kol daržovės “susidraugaus” ir truputį pravės, pasiruošti salotas.
 3. Sumaišomi išvardinti ingredientai ir patiekiamas troškinys. Atsiradus pavasariniams žalumynams, praturtinti salotomis, svogūnų laiškais, krapais ir t.t.

aštrus troškinys

Daugiau patiekalų idėjų  rasite: https://pirmassaukstas.lt/sveiki-receptai/


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.