Sezamo sėklų grietinėlė

Kai norisi kavos su pienu (kalbu apie šviežią karvės pieną, o ne baltą skystį iš parduotuvės), sveikiau ir naudingiau būtų jį pakeisti sezamo grietinėle. Sezamo sėklose esantys vitaminai ir mineralai: magnis ir kalcis ypač reikalingi normaliai nervų sistemos veiklai. B grupės vitaminas tiaminas palaiko normalią psichologinę būklę bei turi raminančių savybių. Triptofanas dalyvauja gaminant neuromediatorių serotoniną, kuris mažina skausmą, valdo miego įpročius ir nuotaiką. O moterims dar naudinga ši sezamo grietinėlė dėl sėklose esančio cinko, kuris didina kauluose esantį mineralų tankį ir taip pagerina kaulų būklę. Cinko trūkumas gali sukelti osteoporozę (kaulų išretėjimą) klubų ir nugaros srityje. Taigi, mėgėjams “baltos kavos”, puiki alternatyva pieno, ypač, netoleruojantiems laktozės! Tiktai kaip visada, reikalingas saikas, nes sezamo sėklose gausu Omega 6 riebalų rūgščių.

Sezamo grietinėlė:
100 g (1/2 stiklinės) sezamo baltų sėklų
180g (2/3 stiklinės) vandens
Viską plakti 1 min kokteilinėje. Tirštumą galima reguliuoti keičiant vandens kiekį.
Plakant dar galima įdėti šaukštelį medaus ar palmių žiedų cukraus.
Laikyti šaldytuve kelias dienas, sandariame inde. Taip pat šią grietinėlę galima naudoti kepiniams, troškiniams, vietoj kokoso pieno.

sezamo grietinėlė


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Vienas komentaras po “Sezamo sėklų grietinėlė