Salotos su pankoliu – tinka keto mitybai

Kiek stebiu žmones daržovių skyriuje, mažai kas į krepšelį deda pankolio šaknį. Ją galima rasti parduotuvės šaldytuvų lentynose. Žinome pankolio sėklas – pankoliu dažnai gardiname arbatą, tačiau mūsų kraštuose jis laikomas egzotine daržove. Pankolį Viduržemio jūros regione žinojo ir mėgo jau prieš 3 tūkstančius metų. Pankolio šaknis valgoma su žuvimi, jūros gėrybėmis, paukštiena, dešromis ir net makaronais. Rinkitės kuo baltesnę, neapdžiūvusią šaknį ir šaldytuve ji skonį išlaikys apie 4-5 dienas. Pankolio maistinė vertė turėtų sudominti ir tuos, kurie laikosi dietos, ir besirūpinančius sveikata. Vidutinio dydžio šaknyje – vos 73 kcal, net 3 gramai baltymų ir 17 gramų angliavandenių. Riebalų ir cholesterolio praktiškai nėra! Suvalgę vieną pankolio šaknį, gausite maždaug trečdalį rekomenduojamos skaidulinių medžiagų paros normos ir aprūpinsite organizmą kaliu, geležimi, kalciu, variu, cinku, selenu, folatais, vitaminais A, B6, K.

Salotos su pankoliu – 2 porcijos;

Salotos su pankoliu – gaminimo eiga:

  1. Salotas nuplauti, nusausinti ir pasmulkinti. Sumaišyti ir padėti ant lėkštės pagrindo.
  2. Susmulkinti pankolį ir svogūną nedideliais gabaliukais. Sumaišyti ir paskirstyti ant salotų lapų. Jei tai nauja pažintis su daržove – pjaustykite plonai, kad gaivaus skonio traškią daržovę būtų malonu kramtyti.
  3. Iš marinuotų strimelių išimkite centrinį kaulą ir jas perpjaukite pusiau. Paskirstykite lėkštėse.
  4. Perpjaukite pomidoriukus pusiau ir uždėkite ant salotų viršaus.
  5. Sumaišykite padažo ingredientus ir pašlakstykite salotas.
  6. Salotas su pankoliu skanauti su keto bandele.salotos su pankoliu

Skanaus Jums linki

Rita Šilenskienė

Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.

Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.