Migdolų duona

Ši salstelėjusi, pikantiška ir soti migdolų duona yra lengvai pagaminama ir ilgai negenda. Kiekvieną kartą ją galima papildyti skirtingais priedais: jūros kopūstais, moliūgų ar saulėgrąžų sėklomis, kapotais riešutais, morkų kubeliais ir pan.

Migdolų duona – ingredientai:

Sausi ingredientai:

Šlapi ingredientai:

migdollų duona

Migdolų duona – gaminimo eiga:

 1. Sumaišykite sausus ingredientus atskirame dubenyje, šlapius suplakite kitame dubenyje.
 2. Į sausą mišinį įpilkite skystus ingredientus ir gerai sumaišykite.
 3. Jei dėsite priedus, sumaišykite juos su sausais ingredientais – taip vienodžiau pasiskirstys.
 4. Supilti į riebalais išteptą duonos kepimo skardą (galima dar papildomai pabarstyti kokiomis nors sėklomis ar miltais) ir kepti 170 C su oro pūtimu apie 45 minutes arba tol, kol medinis pagaliukas – testeris įsmeigus bus švarus.

Ataušinti ant grotelių!

Pastaba:

Norint padidinti išeigą, galima įmaišyti į tešlą stiklinę nekepintų grikių miltų ir atitinkamą kiekį vandens (200 ml grikių miltų ir 160 ml vandens). Ši migdolų duona turi labai mažai angliavandenių, todėl vakare sumuštinis su lašiša/silke ar sūriu ir daržovėmis bus puikus pasirinkimas greitai vakarienei.

migdolų duona

Maistinė vertė:

Per 100 g kcal baltymai angliavandeniai fat ląsteliena
297 21 5 21 4

Skanaus jums linki,

Rita Šilenskienė

Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.

Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


4 komentarai po “Migdolų duona


 1. Vaiva komentuoja:

  Štai išsikepiau šią duoną, bet kadangi niekas taip ir nepaviešino mano klausimo apie nugesintus kepimo miltelius, tai taip ir nesužinojau, kaip tą padaryti, todėl niekaip ir neužgesinau. Ir net internete nieko apie tai neradau. Taigi, iškepus duoną paaiškėjo, kad tikrai reikėjo kažką su tais milteliais padaryti, nes jaučiasi kartumas. Bet tai man liks paslaptyje, nes iš jūsų šios paslapties nesužinosiu, kaip supratau. Kas labai nuliūdino, tiesą sakant, nes autorės knyga su tokiu maloniu parašu nuteikė visiškai priešingai, nei šis ignoravimas.

  • Rita Šilenskienė komentuoja:

   Laba diena, p. Vaiva,
   labai miela, kad turite mano knygą ir mėginate kepti. Kaip ir rašiau knygos pirmuose puslapiuose, reikėtų paskaityti įžangą kaip kepti keto kepinius, nes yra tam tikrų niuansų, kai naudojame miltus be klijų-gliuteno. 51 psl. labai nuosekliai papasakojau apie sodą ir jos gesinimą. Tad, nenuleiskite rankų ir mėginkite dar kartą. gaunu ;labai daug laiškų su padėka, kad kepiniai puikūs ir šeima valgo sveiką duoną be ilgo rauginimo proceso.
   Visada rašykite man, nes užklausą, kurią man persiuntė yra “Pirmo šaukšto” parduotuvės pokalbių skiltis apie produktus. Tai mūsų partnerių verslas, kuriį aį sukūriau, bet seniai jau perleidau kitiems, nes pati vedu tik mokymus ir konsultacijas. Mano svetainė :www.silenskiene.lt (ji parašyta ir knygoje 255psl.) , todėl mielai lauksiu jūsų klausimų.
   Būkite sveiki ir skanių, sveikų kepinių.
   Šiltai, Rita

  • Laima komentuoja:

   Miela Vaiva, neesu didele kepiniu zinove, as gesinu soda ar kepimo miltelius saukstu citrinos sulciu ar obuoliu acto. Didieji receptu ir kulinariniu knygu rasytojai nesivargina tokiems neziniukams atskleisti visu “paslapciu” kol neperskaitysim visu sedevro puslapiu 😉😅