Energetinis-valomasis kokteilis

Vasarą dažnas skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu, ypač esant šiltam orui. Rekomenduoju paprastus, sočius pietus, pagaminamus per 1 min. ir aprūpinsiančius jus antioksidantais, apsauga prieš saulės spindulius ir vidurių užkietėjimą. Norintiems ir toliau lieknėti arba nepriaugti svorio, šis kokteilis gali būti ir tobuli pusryčiai.

Špinatuose gausu C, E vitamino, cinko, seleno ir flavonoidų, kurie yra apsauga prieš vėžinius susirgimus ir uždegiminius procesus. Peptidai, esantys špinatuose, veiksmingai mažina kraujo spaudimą.

Avižų sėlenos suteiks jums sotumo ir išvalys užsistovėjusius maisto likučius žarnyne.

Čija sėklos – puikus Omega 3 r.r. šaltinis, vertingų baltymų ir antioksidantų. Jos išbrinksta jūsų skrandyje iki 12 kartų, todėl po šio kokteilio būsite ilgai sotūs. Na, o kivi, ne tik nerealus C vitamino šaltinis, bet ir kalio, reikalingo mūsų širdies sveikatai, vitamino K –  stipriems kaulams. Tyrimais įrodyta, kad medžiagų, esančių kiviuose funkcijos yra labai panašios į aspirino, todėl tai padeda išvengti krešulių kraujagyslių viduje ir apsisaugoti nuo insulto bei širdies ligų.

Razinos taip pat saugos jūsų širdį bei suteiks energijos, taip reikalingos pietums atėjus.

Žodžiu, išgėrę šio kokteilio, gausite praktiškai skanią piliulę multivitaminų ir 1/4 rekomenduojamos paros normos skaidulinių medžiagų.

energetinis kokteilis

4 taurėms reikės:

  • 4 kivi
  • 35 g avižų sėlenų
  • 20 g čija sėklų
  • 1 banano
  • 45 g razinų
  • 30 g špinatų
  • 300 ml vandens

Eiga:

Viską sudėti į kokteilinę ir plakti 1min. Gerti per storą šiaudelį.

Jei norite valgyti šaukštu, įmaišykite papildomai dar 20 g čija sėklų ir palikite 15-20min., kol jos išbrinks.

Rita Šilenskienė

Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.

Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.