Natūrali ruginė duona

Kai atvažiuoja svečiai arba labai labai pasiilgstu kažko sentimentalaus, namuose kepama ruginė duona… Sutinku, kad prekybos centruose duonos pasirinkimas milžiniškas, bet aš nevartoju (siūlau ir jums) kviečių ir balto cukraus. Todėl ir sakau, kad kepkit pačios.

Iš aukščiausios rūšies miltų keptos bandelės ir pyragai nėra tokie vertingi kaip rupių, stambiai maltų miltų gaminiai. Ruginė duona padeda atkurti normalią virškinamojo trakto veiklą ir nesukelia rėmens graužimo. Suteikia ilgai trunkantį sotumo jausmą. Net nedidelis gabalėlis duonos gali suteikti sotumo jausmą, nes rugių skaidulos išbrinksta skrandžio sultyse ir suteikia sotumo jausmą. Ruginė duona universalus produktas, kurį turėtų vartoti tiek tie, kurie užsiima aktyvia fizine veikla, tiek tie, kurie dirba protinį darbą. Gaminyje yra sudėtinių angliavandenių, kurie suteikia reikalingos energijos.

Raugą pirmam kartui galite pasidaryti:

sumaišyti po stiklinę miltų ir vandens, padėti šiltai ir per 3 dienas išrugs. Kasdien pamaišyti. O galima tiesiog užmaišyti pirmą kartą su mielėm ir atsidėti pagramduką į šaldytuvą ir po to jį naudoti kepimui. Dar vienas variantas-ateiti į akademijos kursus ir gausite paruošta pagramduką.

Ruginė duona kepama pirmą kartą:

20g mielių (jei sausų, tai 2 a.š.) arba stiklinė raugo
1 š jūros druskos
100 g palmių žiedų cukraus( jis galimas net diabetikams)
300 g šilto vandens ir 300 g ruginių eko miltų.

Gaminame:

Viską išmaišom ir paliekam šiltai 4-5 val.
Po to dar įberiat 300g miltų, 150 g vandens, išminkote ir dar paliekam, kol pakils.
Po to atsidedam pagramduką ( apie stiklinę).

Tešlą sukrečiam į formą ir duona kepama 1 val 160C, po to dar 30 min 180 su oro pūtimu.

Kepant kitus kartus, tiesiog sumaišyti miltus, vandenį, druską, cukrų ir raugą bei palikti  8val pakilti. Po to – tas pats.

Puikūs pilnaverčiai pusryčiai: ruginė duona su avokado griežinėliais…

ruginė duona

Ruginė duona užtrunka laiko pagaminti, todėl skubantiems duonos kepimo mišinį galima įsigyti Pirmas Šaukštas elektroninėje parduotuvėje: https://pirmassaukstas.lt/parduotuve/kruopos-makaronai-miltai/miltu-misiniai-be-glitimo/duona-su-skaidulomis-1-kg-misinys/

 


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.