Aguonų pudingas Kūčioms ir ne tik

Aguonų pudingas – 4 porcijos:

Šis receptas ypač turi patikti tiems, kas turi priklausomybę desertams. Jei per dieną suvalgysite nors šaukštelį kakavos skaldytų pupelių, gausite  antioksidantų, daug įvairių mikroelementų, kurie reikalingi gerai sveikatai, stipriems kaulams ir smegenims susivokti, kad gyvenimas gali būti saldus ir be cukraus  :).

Papuošimui: puodelis šaldytų ar šviežių uogų: šilauogių, 6-8 braškės

        EIGA:

  1. Aguonas ir eitritolį suberti į plaktuvo indą ir sumalti -10sek./10. Palikti inde.
  2. Sudėti per pusę perpjautą apelsiną, obuolio skilteles, supilti vandenį ir suplakti apie minutę didžiausiu griečiu. 1min./10.
  3. Įmaišyti čija sėklas ir išpilstyti į serviravimo indelius. Pridėti uogų, pabarstyti kakvos skaldytomis pupelėmis. aguonų pudingas

AGUONŲ NAUDA

AGUONŲ PUDINGU GARDŽIUOJANTIS gausite: tiamino, folatų (ypač reikalingų nėščiosioms) ir kitų būtinų mineralų: kalcio, geležies, magnio, mangano, fosforo ir cinko. Aguonų sėklose esančios medžiagos palengvina išsekimą, sumažina nerimą ir padeda gerai išsimiegoti. Jos taip pat gali  padėti sausai kosint.

KAKAVOS PUPELIŲ NAUDA:

Geriausią kakavos naudą galite gauti iš neapdorotos kakavos – kakavos pupelių, nes šokolade jų nauda dažnai prapupla tarp kitų ingredientų. Kakavos pupelėse gausu mineral. Fosforas ir magnis yra gyvybiškai svarbūs sveikiems kaulams, o varis ir geležis reikalingi gaminant raudonuosius kraujo kūnelius, kurie jūsų kūnui tiekia deguonį.  Grynos kakvos pupelės pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis.

Būkite sveiki

Rita Šilenskienė

Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.

Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt

 

 


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


4 komentarai po “Aguonų pudingas Kūčioms ir ne tik


  1. Stasė komentuoja:

    Stengiuosi maitintis sveikatai palankiu maistu,patinka jųsų receptai,būtų įdomu sužinoti jų daugiau.
    Ačiū.