Įsitaisykite prie židinio ar jaukiai susisukite į šiltą apklotą ir pasiruoškite ilgam mėgavimuisi… Kodėl ilgam? Nes daržovių šiaudelius reikia gerai sukramtyti, kad organizmas pasiimtų visą jų naudą. O prie jų naudos prisidės dar ir humusas ir avinžirnių nerealus kiekis skaidulų, baltymų ir seleno, kuris itin naudingas žmogaus organizmui, kadangi saugo nuo senėjimo, pratęsia jaunystę, gerina smegenų veiklą, netgi užkerta kelią onkologinių ligų rizikai. Na o kalcis, fosforas, magnis, geležis, kalis, teigiamai veikia ir mūsų nervinę, širdies ir kraujagyslių sistemą. Moterims avinžirniai ir jų humusas – tikrai naudingas atradimas – juos patartina valgyti nėštumo, žindymo laikotarpiu, jeigu kamuoja PMS ir panašiai. Avinžirniai gydo ir anemiją, skatina hemoglobino gamybą. Moliūgas jums padovanos vitaminus C, B1, B2, PP, A, D, F, T ir mineralinių medžiagų – kalio, fosforo, kalcio, magnio, geležies, vario ir kobalto.
Morkytes graužiant būtina gauti riebaliukų, todėl jų gausite iš humuso.
Avinžirnių humusas su moliūgu:
- 300 g virtų avinžirnių;
- 250 g moliūgo;
- 5-6 skiltelės česnako;
- 2 v.š. tahini pastos (sezamo pastos);
- 1 citrinos sultys;
- 2 v.š. extra virgin alyvuogių aliejaus.
Viską sudėti į palkiklį ir gerai suplakti. Patiekiant pašlakstyti aliejumi, pabarstyti kapotomis petražolėmis.
Skanaus jums linki,
Rita Šilenskienė
Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.
Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt
Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes
sveiki,
o moliūgas keptas?
Sveiki, jei yra kas nors kepta ar virta, tuomet būtinai parašau, kad vienaip ar kitaip apdorota daržovė. Jei ne, vadinasi moliūgas tik nuvalytas ir supjaustytas gabaloukais. Kuo daržovė mažiau apdorota, tuo ji turi daugiau naudos-ypač krakmolingoji. Moliūgas recepte naudojamas šviežias.