Ropes dar senovės graikai ir romėnai kepdavo lauže, nes reikėjo organizmą papildyti vitaminais, mineralais ir palaikyti stabilų žarnyno darbą. Mūsų močiutės visos augino ir žinojo galybę jos panaudojimo būdų. Ropę vertino kaip vaistinį augalą nuo 20 ligų. Šiais laikais vaikai ne tik nežino kas tai per daržovė, bet net pasakos apie ropę negirdėję : kaip ją sunku buvo rauti ir tik šeimos vienybė išsprendė problemą. O gaila, nes ši daržovė galėtų papildyti visos šeimos mitybos racioną. Ji – universalus augalas, kuris tiks ir salotoms, ir troškiniams, ir garnyrams. Aštrokas jos skonis puikiai derės su lengvesne mėsa, grybais. Iš ropės kepu net desertinius blynukus, bet į pagalbą pasitelkiu saldžius alyvinius obuolius. O kol jų dar nėra, iš pirmos užaugintos savo ropės pagaminau skanius pietus.
Siūlau susipažinimui su nuostabia rope išsikepti auksinės spalvos blynukus, kurie turėtų patikti ne tik Jums, bet ir mažajai kartai. Tešlą galima išpilstyti į keksines ar duonos formą ir valgyti vietoj duonos. Tik tokiu atveju įmaišykite į tešlą 1 a.š. sodos.
Auksaspalviai ropės blynai 4 asmenims:
A ingredientai:
- 500 g ropės, supjaustyti gabaliukais;
- 500 g morkų, supjaustyti gabaliukais;
- 2 nedideli svogūnai (140g);
- 15 g (3vnt) česnako skiltelių;
- 1 a.š. druskos;
- 1 a.š. ciberžolės;
- 4 kiaušiniai (200 g be lukšto);
- 200 g išrūgų (naudojau avies/ožkos pieno), bet tinka pasukos;
B ingredientai:
- 220 g avižinių pilno grūdo miltų;
- 40 g avižų sėlenų;
C ingredientai:
- 40 g saulėgrąžų sėklų;
D ingredientai:
- ghee sviesto (lydyto sviesto) ar kokoso aliejaus kepimui. Galima naudoti nerafinuotą rapsų aliejų, bet nekaitinti keptuvės, kad rūktų dūmai.
Auksaspalviai ropės blynai – gaminimo eiga:
- Visus A produktus sudėti į plakiklį ir suplakti iki glotnios košelės.
- Įmaišyti sausus B produktus ir palikti 10-15min. išbrinkti sėlenoms.
- Įmaišyti saulėgrąžas ir kepti blynelius, kol gražiai pagels. Nesudeginti ir nepilti į keptuvę daug riebalų! Valgyti su jogurtu ar raugintais agurkais.
Skanaus Jums linki
Rita Šilenskienė
Subalansuotos mitybos ekspertė "Pirmo Šaukšto" įkūrėja.
Daugiau informacijos rasite: www.silenskiene.lt
Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes
Kažin, jei išvengiant gliuteno- ką dėtumėt vietoj avižų? Ar aš čia jau visai nusišneku?)))
Rasa
Sveiki, Rasa,
Gliuteno pagrindiniai šaltiniai yra kviečiai, rugiai ir miežiai. Avižos priskiriamos prie kruopų be gliuteno. Svarbu žinoti, kad gliuteno gali būti net tokiuose produktuose kaip modifikuotas krakmolas, dirbtiniuose dažikliuose, dekstrine, sojos, tamari padažuose, augaliniame krakmole, maltodekstrine. Jei sergate celiakija, tuomet reikėtų vengti net ir avižų, nors jos mažai kam kelia problemų ir yra puikus sudėtinių angliavandenių šaltinis. Bolivinė balanda, čija ir sėmenys-sėklos be gliuteno