Akį traukiančios rudens gražuolėliai putinai vilioja savo raudonomis uogomis prie savęs ne tik paukštelius, bet ir išmanančius apie šių uogų (ir žievės) naudą. Kai kas putino uogas renka po šalnų, bet aš nesuku galvos ir, kai jos prinoksta, supilu į maišelius ir pakuoju į šaldiklį. Visą žiemą mažomis porcijomis papildome kūną vitaminais. Putino uogos naudingos sergant skrandžio opalige, kolitu, avitaminoze, nusilpus organizmui. Jos stimuliuoja šlapimo skyrimąsi, gydo kosulį, bronchitą, užkimimą. Dar jas naudoju rytinei veido procedūrai- masažuoju sušalusiomis uogomis veidą tol, kol jos atsileidžia, sprogsta ir sultys susigeria į odą. Nusiprausiu po 20-25 minučių, o kartai pamirštu ir palieku:)

Jei skauda galvą, išgerkite putinų uogų sulčių. Valgykite jas šaldytas ar džiovintas kai sergate ko­li­tu, skran­džio ir dvy­li­ka­pirš­tės žar­nos opa­li­ge, daž­nu vi­du­rių už­kie­tė­ji­mu. Turintiems aukštą kraujo spaudimą patariama 3 kartus per dieną gerti po ketvirtadalį stiklinės putinų uogų sulčių. Geriant sultis, sustiprės širdis, centrinė nervų sistema. Putino uogose gana daug karoteno, vitaminų C ir P, pektino, kalio, organinių rūgščių (obuolių, rūgštynių, valerijono, skruzdžių, acto, kavos), raugų, mineralinių druskų, kempferolio, kvercetino, eterinio aliejaus. Putino uogose esantys fitoncidai turi antimikrobinių, antigrybelinių, antiparazitinių, antitoksinių, regeneracinių savybių. Būtent dėl jų putino vaisių nuoviras su medumi gerai padeda nuo viršutinių kvėpavimo takų ligų, plaučių uždegimo, bronchito, kepenų ligų.

Kad ir kokios vertingos būtų putinų uogos, jų reikėtų vengti žmonėms, su padidintu skrandžio rūgštingumu, kieno yra mažas kraujo spaudimas ar inkstuose susiformavę akmenys. Taip pat nėščioms ir krūtimis žindančioms moterims. Palaukite, kol nustosite maitinti.

3 didelėms stiklinėms reikės:   

Visko po saujelę iš šaldiklio:

putino uogų, bruknių ir aviečių

Saujelė -apie 30 g džiovintų obuolių

1 apelsinas

1 su kaupu šaukštelis grikių ar kito medaus

250 ml vandens

Viską suplakti 2 minutes

Pastaba: sergant diabetu, vėžiniais susirgimais, metant svorį – t.y. vengiant cukraus, medaus ir kitų saldiklių su kalorijomis ir glikeminiu indeksu, uogų kartumą galite prigesinti  1 šaukštu  be kalorijų ir  0 GI turinčiais Sukrin Gold arba Syrup gold sveikais saldikliais.

Skanaus Jums linki

Subalansuotos mitybos ekspertė

Rita Šilenskienė