VIP stovykla “120+” Kretoje balandžio 7-14 ir 14-21 dienomis!

Nepamirštama savaitė žydinčioje Kretoje su sertifikuotais sveikos mitybos ir judesio ekspertais. Ilgaamžiškumo ir sveikatos paieškos pavasarinėje Kretoje gali pakeisti Jūsų gyvenimą!

2 GRUPĖS: 

1 grupė “Smalsučiai”: BALANDŽIO 7-14 dienomis

2 grupė “Velykiai” : BALANDŽIO 14-21 dienomis. ŠVĘSKIME Šv. Velykas kitaip!

Subalansuotos mitybos akademija „Pirmas Šaukštas“ su dietiste Rita Šilenskiene organizuoja unikalią programą pažinti ne tik salą, bet ir ilgaamžių mitybos įpročius, graikiško maisto gaminimo subtilybes ir geros kretiečių išvaizdos paslaptis. O kartu ir kitaip bei kitur sutiksime Šv. Velykas!

Savaitės trukmės stovykloje Jūsų laukia:

*Subalansuotas maistas be cukraus ir gliuteno.

*Rytinės mankštos ir savimasažai skirti pašalinti raumenų spazmus, išjudinti sąnarius, padaryti kūną lankstų ir sveiką, kvėpavimo technikos.

*Maudynės jūroje, nes gyvensime ant pat jūros kranto.

*Dienos kelionės po salą lengvu ritmu automobiliais.

*Retai turistų lankomų vietų pažinimas su viešbučio šeimininku. 

*Subalansuotos mitybos paskaitos ir praktinės Viduržemio jūros patiekalų gaminimo pamokos.

*Mokymasis sąmoningo valgymo ir maitinimosi planavimo.

*Meditacija kalnuose ir ėjimas tarpekliu.

*Įvairių vietinių gardėsių degustacija.

*Šv. Velykų šventimas!!!

*Maudynės, saulė, gera kompanija ir jokių rūpesčių

Dienos planas:

8-9 val. Mankšta ir maudynės

9.00 val )usryčių gamyba

9.30 val.-10val. Pusryčiai

10.30-17.00 val kelionės po salą. Užkandis pietums arba degustacijos

18 val. Subalansuota vakarienė, mokantis sveikų receptų ir ruošiant kartu su Rita

20 val. Paskaitos 

Maitinimas: numatomas dviejų kartų su tarpiniu užkandžiu ar degustacija kelionėje. Bus visų maisto grupių produktai, išskyrus cukrus ir glitimas. Turintiems specifinių poreikių, bus atsižvelgta ir pasiūlyta alternatyva. Užsakant kelionę, reikėtų nurodyti nevartojamus, netoleruojamus produktus.

Po praeitos stovyklos dalyviai liko labai patenkinti maistu ir pakankamu jo kiekiu.

Numeriuose yra puikiai įrengtos virtuvėlė (viryklė, indai, mikrobanginė, kavos virimo aparatas, įrankiai). Todėl galima pasigaminti savo kambariuose kavą, arbatą. Šalia vilos yra kelios vietinių ūkininkų parduotuvės, kuriose kainos ne didesnės nei Lietuvoje. Yra dviratis, kuriuo nemokamai greitai pasieksite kaimelio parduotuves.

Mokytojai:

Rita ir Arūnas Šilenskiai – subalansuotos mitybos akademijos  “Pirmas Šaukštas” lektoriai.  Jau 10 metų veda sveikos mitybos paskaitas, praktinius mokymus ir sveikatingumo stovyklas. Arūnas baigęs netradicinės kinų medicinos mokymus, sertifikuotas QiQong meistras, baigęs pasaulio Qigong meistro Danila Susak (Danila Susak yra pasaulio Čigong sveikatingumo sistemos čempionas, osteopatas) mokymus.

Rita turi sveikos gyvensenos bakalaurą, dietetikos mokslų bakalaurą, daugybę užsienio universitetų rengiamų mokymų sertifikatus. Rita yra subalansuotos mitybos patarimų bei receptų knygų autorė. Jos knygos „Pirmas šaukštas“, „Sveikata nuo pirmo šaukto“, “Keto meniu” tapusios daugelio šeimų virtuvės stalo knyga.. Plačiai dalyvauja laidose ir rašo straipsnius žiniasklaidoje: žurnale „Ji“, „Savaitė“, “Prie kavos-SVEIKATA”. Pagal Europos sveikatinimo projektą veda visoje Lietuvoje „Subalanasuotos mitybos“ kursus įvairių miestų Sveikatos biuruose.

Galimos asmeninės mitybos konsultacijos svoriui, diabetui ar kitoms problemoms spręsti.

Ką dar veiksime:

Stovyklos metu taip pat bus organizuojamos pažintinės išvykos po įžymias Kretos salos vietoves.

DETALI STOVYKLOS PROGRAMA

1 diena

 • 6:25 skrydis Ryanair aviakompanija į  Chanijos oro uostą Kretoje.
 • 9:40 leidžiamės Chanijos oro uoste. Skrydžio numeris FR 5337.
 • 10:00 sėdame į nuomotas mašinas ir vykstame į pažintinę kelionę.
 • 10:00-16:00 tyrinėjame Chanijos regiono įžimybes, pietaujame restorane ir vakarop vykstame į vilą.
 • 17:00 atvykstame į vilą. Apgyvendinimas. Susipažinimas. Vakarienė

2 diena

 • 8:00 Mankšta, maudynės.
 • 10:00 Subalansuoti pusryčiai
 • 11:00 Ekskursija arba laisvas laikas
 • 18:00 Vakarienė (stovykloje) ir maisto gaminimo pamoka
 • 19:00-21:00 Subalansuotos mitybos akademijos paskaita
 • 21:00 Pokalbiai, dalinimasis įspūdžiais
 • 22:00 Poilsis

Visos kitos dienos panašiai

7 –paskutinė diena

 • 5:00 Kėlimasis ir vykimas į oro uostą
 • 10.05 skrydis į Vilnių. Skrydžio numeris FR 5338
 • 13:20 Leidžiamės Vilniuje

AKIMIRKOS IŠ KELIONĖS:

Lankysimės mažuose ūkiuose, kur stebėsime kaip gimsta sveikiausi ir skaniausi rankų darbo sūriai

Grožėsimės unikalia Kretos gamta nuo tarpeklių dugno ir iš paukščio skrydžio:

Džiaugsimės pavasarinėmis spalvomis, gaivališku vandeniu ir nepakartojamais saulėlydžiais. 

Rinksime kalnų žoleles, aplankysime dingusį kaimą ir keliausime vandeniu:

VIETA

Stovykla vyks pietinėje Kretos dalyje, atokioje nuo turistų 7 apartamentų  privačioje viloje “Kritamos apartment”, Fragkokastello kaimelyje. Viloje puikiai įrengti erdvūs kambariai su dideliais balkonais į jūrą, virtuvėmis, vonios kambariai su rankšluosčiais, dažnai keičiama patalyne. Netoliese smėlėtas pležas, laukinės įlankos. Nuo vėjų saugos mus Baltieji kalnai, kurie net vasarą kartais būna su sniego kepurėmis.

Šeimininkas – nepaprastai svetingas graikas, kuris rūpinsis mūsų patogumu ir nemokamomis ekskursijomis pas vietinius ūkininkus.

Fragkokastello – tai nedidelė pajūrio gyvenvietė su gražiais paplūdimiais, keliomis vietinėmis parduotuvėlėmis ir kavinukėmis. Ši gyvenvientė garsėja gerai išlikusia Venecijos tvirtove ir „Drosoulites“ – vaiduokliais, kurie, kaip manoma, pasirodo gegužės mėn. Tvirtovę galima kasdien aplankyti pėsčiomis.

„Fragokastello“ visų pirma yra puiki vieta atsipalaiduoti, išsivaduoti nuo streso, pasidžiaugti kalnais, pasimėgauti jūra, maistu ir ramybe.

Tai tobuliausia vieta susirinkti norintiems sužinoti apie sveikiausią Kretos salos virtuvę, subalansuotą mitybą, pamedituoti, pajudėti ir smagiai pakeliauti.

Daugiau informacijos apie viešbutį:

https://www.kritamos.gr/

KAINOS:

Visos 7 dienų stovyklos kaina su apgyvendinimu, maitinimu, pervežimais iš ir į oro uostą, nemokamomis ekskursijomis asmeniui 690 Eur., registruojantis iki kovo 1 dienos. Dviems šeimoms nariams – po 650Eur.

Po kovo 1 dienos – 740 Eur. 

Į kainą neįskaičiuoti skrydžio bilietai, asmens draudimas ir įėjimas į mokamus objektus.

Ryanair bilietas gali kainuoti apie 70-150 EUR. (priklausomai nuo pasirinkto bagažo ir dienos akcijų). Bilietus reikia įsigyti savarankiškai ir atsiųsti patvirtinimą.

Rezervacija kelionei tvirtinama pervedus į nurodytą sąskaitą rezervacijos mokestį 100 Eur ir įsigijus skrydžio bilietą.

REGISTRUOTIS STOVYKLAI KRETOJE:

El. paštu:

 • Parašius užklausą į elektroninį paštą, bus atsiųsta registracijos anketa ir mokėjimo duomenenys.
 • Pasiteirauti apie kelionę ar laisvas vietas galima telefonu +37069837554
 • Kelionei pasiimti tik asmeninius daiktus, gerą nuotaiką ir asmens dokumentą.

Atsiliepimai po kelionės (neredaguota):

Daiva:

Prabėgo šiek tiek laiko po rudeninės sveikatingumo stovyklos Kretoje. Įspūdžiai, emocijos nurimo, tačiau noras toliau gilintis į sveikos mitybos paslaptis niekur nedingo. Gardžiai valgėm sveiką, natūralų maistą ir… nestorėjom, keliavom, tyrinėjom salą, bendravom ir mėgavomės gyvenimu. Rita ir Arūnai, ačiū Jums iš Jūsų entuziazmą mus motyvuojant gyventi sveikai. Ačiū stovyklos moterims už nuostabią atmosferą, juoką, gerą nuotaiką:). O graiko, vilos šeimininko nuoširdumas papirko galutinai. Tikiuosi Kreta vėl lauks mūsų atvykstant.

Janina:

Kai Jordanijoje aplankiau Petrą, maniau kad niekur daugiau nepamatysiu tokių įspūdingų uolų, kol nenuvykau į Kretą, kur atradau kitokią “petrą”. Labai dėkinga Ritai ir Arūnu priėmusiems mane į stovyklą rudeninėje Kretoje. Grožėjausi (ir ne tik – dar po juos ir vaikščiojau  ) nuostabaus grožio, galingais kalnais. Kaip malonu buvo vaikščioti tarp uolų, maudytis skaidrioje šiltoje jūroje, valgyti labai gardų ir sveiką subalansuotą maistą, kurį dažniausiai gamindavo pati Rita.

Visos dienos stovykloje nepakartojamos, kiekvieną dieną vis nauji įspūdžiai, kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai. Visą tą grožį emocionaliai išreiškė su manim kartu atostogavusi Janytė. Jos emocijos dar labiau kėlė nuotaiką. Ir šiaip visas kolektyvas draugiškas, pirmą kartą susitikom, o rodos, jau seniai pažįstami. Kad greit tapom kaip viena darni šeima, aišku, tai Ritos ir Arūno nuopelnas. Jie visuomet geros nuotaikos, atrodo niekad nepavargstantys, kai reikia – griežti, bet geranoriški, ir mus visuomet mokė drausmės ir planavimo. Tačiau niekad nejautėm nė menkiausio spaudimo. Tikri vadovai ir pedagogai. Kiekvieną rytą – nevėluoti į Arūno vedamą mankšta, maudynės jūroje, pusryčiai ir … keliaujam. Kelionių daug, bet pilnai užteko laiko maudytis, degintis saulėje. Neturėjom nei minutės nuobodžiauti.

Sunku būtų įvardinti, kas patiko labiausiai, nes viskas buvo LABIAUSIAI.

– Jūros vaduo, jau net nežinau kuriose iš 4-ių jūrų teko maudytis ;

– Kalnai ir tarpekliai, kaimai kalnuose, vienas jų – paliktas kaimas vaiduoklis, į kurį vasarai atvažiuoja gyventi vokiečiai, sumaniai įsirengę gyvenamas patalpas;
– Vienuolynai ir nuostabios bažnytėlės įrengtos urvuose;
– Aliejų ir sūrių gamykos su puikiais jų produktais;
– Skanus ir sveikas maistas.
– Tave supantys mieli žmonės.
Galiu paminėti iš daugelio nuostabių vietų – Aradenos ir Samarijos tarpeklius. Man jie buvo tikras jėgų išbandymas. Samarijos tarpeklis – kelionė pėsčiomis, apie 16 km, varginanti, tačiau tai, ką išvydau, atmintyje išliks ilgam! Einant tarpekliu galima grožėtis supančia gamta, prieiti siauriausią tarpeklio vietą, kuri siekia vos 3 metrus plotį ir yra vadinama Geležiniais vartais. Ir nuotaika tokia puiki, kad net nepajutom kaip pasiekėm finišą. Prie Samarijos tarpeklio įėjimo užvažiavom, o keliavom žemyn ir išėjome tiesiai į jūrą.
Aradenos uolėtąs tarpeklis. Netikėjau kad šį tarpeklį teks pereiti, Žiūrint nuo tilto atrodo siaubingai gilus. Įspūdingas geležinis tiltas su medinėmis grindimis, kai mašinos važiuoja per jį, jos juda ir garsas bauginantis  . Jei neklystu, apie 1,5 km gylio tarpeklį leidomis žemyn ir po to kita puse pakilom aukštyn. Tai kažkiek mažiau gylio, nei prie tilto.

Aplankėm ne vieną vienuolyną, vienas jų – Vyrų vienuolynas Preveli, kuriame saugoma šventoji relikvija – Šventasis Stebuklingas Kryžius. Jam priklauso du pastatų kompleksai, vadinami Kato Preveli ir Moni Preveli. Abu juos skiria 1,7 km atstumas. Net galva sukosi nuo pamatyto grožio, Po tokio stebuklingo vaizdo nusileidom išsimaudyti į nuostabų Preveli palmių paplūdimį. Paplūdimys Plakias – Libijos jūroje
Labai norėčiau pakartoti tokią kelionę. Juk liko dar daug nuostabių neaplankytų vietų.

Janina:

Esu labai dėkinga Ritai ir Arūnui, kad turėjau puikia galimybę dalyvauti rudeninėje Kretos Stovykloje. Nereali savaitė su nuostabiais žmonėmis, puikiai organizuotu poilsiu, nuostabiu maistu, įspūdingomis išvykomis, įveiktais iššūkiais! Dėkoju už turiningai praleistą laiką, už naudingą informaciją kaip sveikai ir labai skaniai gaminti, už labai skanius patiekalus, už juoką, kuris mus lydėjo visos kelionės metu. Šią kelionę prisiminsiu tikrai ilgai.

Pasisėmiau gerų patarimu ir pasitvirtinau, kad nieko nėra neįmanoma. Labai dėkoju visai komandai, Ir tikrai iki pasimatymo

Genovaitė:

Pasiilgau ,pasiilgau Graikijos, pasiilgau visos mūsų grupės ,liko tik prisiminimai kaip buvo smagu .Dėkoju visai grupei ,aš manau mes buvome ir liksime šauniausia grupė. O dabar noriu pakalbėti apie nuostabius žmones Rita ir Arūną, jie labai puikus žmonės .Net neišsivaizdavau kad taip organizuotai ir išsamiai atlieka savo pareigas ir taip moka visus užimti suprasti ir patarti. Rita pati žaviausia ir stipriausia savo srities specialistė, kaip ji sugeba ir moka viska pateikti greitai, skaniai ir subalansuotai ,stebėjausi jos išradingumu. Labai daug išmokau ,kaip subalansuoti savo mitybą, kaip pasiruošti maistą kiekvienai dienai, išsivalyti savo spinta nuo nereikalingu produktu ir kaip gauti visus reikiamus mano organizmui mineralus, jos žinojimas apie žmogaus fiziologija, kūno organus ,kam ko reikia ir kaip sau padėti. Aš daug ką bandžiau, daug žinių turiu, bet kaip Rita mane nustebino su maisto ruošimu ir sugebėjimais ,ačiū jai iš visos širdies. Kad daugiau būtu tokių žmonių, tai visas pasaulis gyventu sveikai ir subalansuotai. Linkiu jai stiprybės ir toliau plėtoti savo veiklą savo išmintį iš visos širdies.


Kviečiame prisijungti prie kartu tobulėjančios bendruomenės. Kiekvieną savaitę dalinamės 2-3 naujomis sveikų receptų idėjomis ir naudingais straipsniais apie teisingus mitybos įpročius bei produktų savybes


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *