Receptų ir subalansuotos mitybos knyga “Pirmas Šaukštas”

Subalansuota mityba be cukraus ir gliuteno.

Mano meilė, žinios, atradimai ir parašas viename. <3

Noriu Jums atskleisti, kaip maitintis šiandien, kad būtume sveiki ir gražūs.

Subalansuotos mitybos vadovas “Pirmas šaukštas” – sveiko gyvenimo paslaptis. Knygoje sudėjau per daug metų skauptas žinias, kaip nesudėtingi patiekalai iš įprastų, neįmantrių sezoninių produktų gali ne tik būti nepaprastai skanūs, bet ir ypač greitai pagaminami bei pigūs.

Knyga susideda iš: patarimai, receptai, meniu, subalansuoti deriniai bei 4 sezoniniai meniu.

Tinka visai šeimai. Gyvenant “Pirmo šaukšto” patarimais, grožis ir sveikata aplanko kiekvieną.

 

17,50

Liko 13

Aprašymas

Kokia turi būti mūsų subalansuota mityba? Kaip susigaudyti informacijos sraute ir kas yra sveika? Pažiūrėkime kur gyvena sveikiausi ir laimingiausi žmonės pasaulyje bei mokinkimės iš jų. Ilgiausiai gyvenančių žmonių rojus žemėje – Okinava (piečiausia Japonijos sala). Žmonės čia gyvena 100 ir daugiau metų bei atrodo puikiai. Mokslininkai nustatė, kad taip yra dėl minimalaus streso, subalansuotos mitybos (patys jie vadina „medicininė mityba“) ir judėjimo. Okinavos gyventojai valgo šviežią, šviežiai pagamintą maistą ir sustoja valgyti, kai būna BEVEIK SOTŪS.

Europoje mažiausiai serga širdies-kraujagyslių ligomis ir vėžiniais susirgimais Viduržemio jūros regiono gyventojai. Jie turi “lėto gyvenimo ir lėto maisto kultūrą” – t. y. mėgaujasi gyvenimu, bendravimu, maistu ir valgymu. Visiškai pritariu šiai Viduržemio regiono mitybai ir naudoju šias idėjas savo akademijos paskaitose. Toks maitinimosi būdas arčiausiai mūsų šalies, galima gauti beveik visus produktus ir, mokslininkų teigimu, ji ypač palankiai veikia širdį. Lietuvoje širdies-kraujagyslių susirgimai yra pagrindinė mirčių priežastis. Taigi, dar ir dėl to verta atkreipti dėmesį į šį mitybos būdą, nes jis padeda apsaugoti mūsų kraujotaką ir širdį. Viską sudėjus, išstudijavus visus pliusus ir minusus, sudariau jums „bestresinę, subalansuotą mitybą“, kuri užtikrins tvarkingą jūsų organizmo funkcionavimą ir leis jums būti sotiems, sveikiems, neskaičiupoti kalorijų bei turėti gražų kūną. Laikykimės išvardintų patarimų, o maisto derinimo principus aptarsime  skyriuje “VIDURDIENIS”. Sekime jau dešimtmečiais patikrinta patirtimi, mokykimės iš tautų, kurių normalus gyvenimas būdas užtikrina pilnavertę ir džiaugsmingą senatvę.

 

Žmogui nereikia skaičiuoti, jog turi suvalgyti maišą morkų, pintinę pomidorų ar tris vištas. Visas dėmesys turi būti ne kiekybei, o maisto kokybei. Mūsų kūnui, kiekvienai jo ląstelei reikia maisto medžiagų-baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralų! Visas maistas virškinimo sistemos pagalba perdirbamas ir pašalinamas visiems žinomu būdu. Iš jo į kraują įsiurbiamos ir tepatenka maistingosios medžiagos-makro ir mikro elementai. Šios medžiagos kraujo pagalba nukeliauja į mūsų ląsteles ir reikalingos gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Kai sutrinka maistinių medžiagų balansas, pradeda šlubuoti sveikata. Valgant neįvairų, nevisavertį maistą ar badaujant, gali pradėti trūksti kažkokių elementų, ko pasekoje atsiranda sunkios ligos: susilpnėjusi imuninė sistema, kraujo ligos (anemija), odos, nagų, plaukų ligos (nuplikimai), alerginiai susirgimai, nevaisingumas, potencijos sumažėjimas, nutukimas, sąnarių skausmai, osteoporozė, osteochondrozė, vaikų ūgio ir vystymosi sutrikimai, nervingumas, dirglumas, depresija, nuovargio jausmas. Cheminiai elementai nesintetinami organizme, todėl juos privalome gauti su maistu, per odą, gleivinę ir oru.

Tačiau jų perteklius irgi žalingas. Į rizikos grupę patenka tam tikromis sąlygomis gyvenenatys ar dirbantys asmenys bei nesubalansuotos ar nevisavertės mitybos atstovai. Nesunaudotos maisto makro medžiagos virsta riebalais, žmogus nutunka ir prasideda grandidninė „kūno byrėjimo“ reakcija. Deja, tik apie 20% procentų žmonių yra harmonijoje su gamta ir neturi jokių makro-mikro elementų nukrypimų.

 

 

Ar galime sakyti, kad visiems į naudą subalansuota mityba?

Juk mes ir mūsų gyvenimai  tokie skirtingi…Tačiau tvirtai sakau TAIP. Kai kam tinka žaliavalgystė, kitiems vegetarizmas, tretiems-reikalingas padidintas baltymų kiekis ir t.t. Yra moksliniais tyrimais apibendrinti subalansuotos mitybos principai, kurie tinka visiems, bet koreguojami pagal individualius poreikius ir sveikatos būklę.  Mes turime išmokti įsiklausyti į savo organizmą ir pasirinkti tai, kas būtent tinka mums. Pateikiu visuotinai pripažintus subalansuotos mitybos principus, papildytus savo asmenine ir akademijos „Pirmas šaukštas“ klausytojų patirtimi. Taip pat knygoje rasite daug paprastų, skanių, greitų receptų, suskirstytų sezonais ir dienos režimą.

Knygos pabaigoje jūsų laukia 4 sezoniniai meniu.

Išmokite maitintis taip, kaip turėtų valgyti save gerbiantis žmogus.

Malonų šalutinį subalansuotos mitybos poveikį  pajusite labai greitai: kai kam po kelių savaičių pradės kelnės kristi, kai kas pradės geriau miegoti, o kas nors nustos dairytis į bandeles ir saldainius,kažką nustos berti, dar kitiems nukris cholesterolis ar/ir cukrus kraujyje. Žodžiu, jis bus, bet manau džiuginantis ir teigiamas sveikatai bei nuotaikai – viskas priklauso nuo „užgyventų problemų“. Valgant subalansuotą maistą pagal mano receptus, galėsite drąsiai pasakyti : „Skanaus ir į sveikatą!“.

Dabar pats laikas klausti:“ kokia man bus NAUDA, jei laikysiuosi subalansuotos mitybos principų?“

 

Nauda neabejotina bus kylančia trajektorija – kaip gera pinigų investicija:

  • Puiki sveikata, energija ir darbingumas
  • Gera išvaizda, savijauta ir pasitikėjimas
  • Mažesnės išlaidos maistui, bet aukštesnės kokybės produktai
  • Mažesnės išlaidos vaistams ir papildams
  • Sutaupyti pinigai kelionei ar kitai svajonei.

 „Jei žmogus nėra pats sau gydytojas, tai tiesiog yra kvailys“  Hipokratas

Subalansuotos mitybos ekspertė

Rita Šilenskienė

 

Atsiliepimai (0)

Būkite pirmoji parašius atsiliepimą!

Parašykite pirmą atsiliepimą apie “Receptų ir subalansuotos mitybos knyga “Pirmas Šaukštas””