GURMANIŠKA KELIONĖ SU MITYBOS EKSPERTAIS PO VELYKINĘ KRETOS SALĄ BALANDŽIO 15-22 DIENOMIS 2020 METAIS!

Subalansuotos mitybos akademija „Pirmas šaukštas“ organizuoja unikalią programą kaip tik tuo metu, kai Kretos salos žmonės ruošis ir švęs šv. Velykas!!! Mes dayvausime gražiausios pavasario šventės pasiruošimo renginiuose, maisto gaminimo pamokose, pažinsime salos gyventojų papročius ir maitinimosi įpročius. Keliausime po salą, įminsime ilgaamžių mitybos ir geros kretiečių išvaizdos paslaptis , sužinosime graikiško maisto gaminimo subtilybes.

VALGYSIME IR LIEKNĖSIME, TINGIAI SPORTUOSIME, GRAŽIAI KELIAUSIME, SMAGIAI ŠOKSIME, MAŽUMĖLĘ MOKYSIMĖS. PO SAVAITĖS GRĮŠITE KUPINI RYŽTO KEISTI NETIKUSIUS GYVENIMO IR MITYBOS ĮPROČIUS!

Savaitės trukmės stovykloje Jūsų laukia:

 • Prausimasis saulėje ir rytinė mankšta.
 • Subalansuota mityba be cukraus ir gliuteno.
 • Įvairios Kretos gardumynų degustacijos
 • Nepamirštamos kelionės po salą, retai turistų lankomų vietų pažinimas
 • Eisime tarpekliu, lipsime į 400 metų senumo kaimą kalnuose , rinksime prieskonines žoleles, arbatas
 • Subalansuotos mitybos paskaitos ir praktinės maisto gaminimo pamokos
 • Mokymasis valgyti sąmoningai
 • Akių mankšta kalnuose prie 2000 metų senumo alyvmedžio
 • Kūno priežiūros pamokos
 • Maudynės, pasivaikščiojimas pajūriu, saulė, gera kompanija ir jokių rūpesčių

Dienos planas:

8 val. Mankšta

9.00 val pusryčių gamyba

9.30 val.-10val. pusryčiai

10.30-17.00 val kelionės po salą. vaisių/ daržovių ir sūrių užkandis pietums –  kelionių metu

18 val. Subalansuota vakarienė, gaminat kartu ir mokantis sveikų receptų

20 val. Paskaita

Maitinimas: numatomas dviejų kartų su tarpiniu užkandžiu ar degustacija kelionėje. Bus visų maisto grupių produktai, išskyrus cukrus ir gliutenas. Turintiems specifinių poreikių, bus gaminamas maistas atskirai, todėl užsakant kelionę, nurodykite nevartojamus poroduktus

Po praeitos stovyklos dalyviai liko labai patenkinti maistu ir pakankamu jo kiekiu. Kepsime patys duoną, sausainius, gaminsime salotas, avieną, žuvį. mėgausimės vietinėmis šviežiomis daržovėmis, vaisiais, sūriais, jogurtu.

Dalyvių iškepta duona

Vilos numeriuose yra puikiai įrengta virtuvėlė (viryklė, indai, mikrobanginė, kavos virimo aparatas, įrankiai). Todėl galima pasigaminti savo kambariuose papildomą maistą, kavą, arbatą. Tačiau važiuojantiems mesti svorį ar norintiems išmokti pilnavertės, sąmoningos mitybos, to nerekomenduojame. Gyvensime po 2-3 žmones. Poros gyvens atskrai.

Šalia vilos yra kelios vietinių ūkininkų parduotuvės, kuriose kainos ne didesnės nei Lietuvoje. Yra dviratis, kuriuo nemokamai greitai pasieksite kaimelio parduotuves.

Emocijos, įspūdžiai, kūno pokyčiai ir žinios garantuoti!

Mokytojai:

Rita ir Arūnas Šilenskiai – subalansuotos mitybos akademijos  “Pirmas šaukštas” lektoriai.  Jau 10 metų veda sveikos mitybos paskaitas ir praktinius mokymus. Baigę netradicinės kinų medicinos mokymus, sveikos gyvensenos ir grožio verslo bakalauras, dietistės specialybė, praktikuoja jogą ir sveiką gyvenseną.

Pagal Europos sveikatinimo projektą veda visoje Lietuvoje „Sveikos mitybos“ kursus „Maisto banko“ klientams, Lietuvos rajonų sveikatos biurų organizuojamus renginius sveikos mitybos temomis.

Rita Šilenskienė yra subalansuotos mitybos patarimų ir receptų knygų „Pirmas šaukštas“ ir „Sveikata nuo pirmo šaukto“ autorė. TV laidos „Klauskite daktaro“ mitybos klausimais vedėja . Plačiai dalyvauja laidose ir rašo straipsnius žiniasklaidoje: žurnale „Ji“, „Savaitė“, bendradarbiauja su „Valentis“kompanija,  parengiant sveikatos patarimus klientams.

Galimos asmeninės mitybos konsultacijos svoriui, diabetui ar kitoms problemoms spręsti.

Ką dar veiksime:

Stovyklos metu taip pat bus organizuojamos pažintinės išvykos po įžymias Kretos salos vietoves.

DETALI STOVYKLOS PROGRAMA

1 diena
Atvykstame į Chanijos oro uostą, pasiimame automobilius ir keliaujame per salą į kitą pusę.
Apie 18: 00 atvykstame į vilą. Apgyvendinimas. Susipažinimas. Lengva vakarienė

2 diena

8:00-9:00 Mankšta ir maudynės jūroje

9:00-pusryčių gamyba
10:00 Subalansuoti pusryčiai
11:00 Ekskursija arba laisvas laikas
18:00 Vakarienės gaminimo pamoka, vakarienė, dienos aptarimas

20:00 Subalansuotos mitybos akademijos paskaita
21.30 -Poilsis

Kretos žmonių nuoširdumas, gamtos grožis, mažųjų ūkių šeimos istorijos abejingais nepaliks nei vienos dalyvio širdies…

Visos kitos dienos panašiai

7 –paskutinė diena
7:00 Kėlimasis
8:00 Mankšta, maudynės
9:00-10.00 pusryčių gamyba ir paskutiniai pusryčiai
10:00 Stovyklos uždarymas ir išvykimas, aplankant vienintelį saloje gėlo vandens ežerą.

Kelionei pasiimti tik asmeninius daiktus, gerą nuotaiką ir asmens dokumentą.

Eksursijos nemokamai:

 1. Ėjimas kalno skardžiu E4 keliu iki laukinio pležo (trukmė 4 val): Nuvežimas iki skardžio, ėjimas pėstute iki “Sweet water beach”-laukinio pležo 50min. 1-1,5 val pailsėjimas ir grįžimas atgal.
 2. Pasivaikščiojimas kalnais po dingusį senovinį kaimą ir 7 bažnytėles su viešbučio šeimininku. Žvilgsnis į įlanką iš paukščio skrydžio.
 3. Aplankome vienintelį salos gėlą ežerą Korn lake.
 4. Gamyklėlių aplankymas. Susipažinimas su vietinėmis gėrybėmis, jų degustacija.
E 4 kelias tik gerai fiziškai pasiruošusiems:)

Eksursijos mokamos:

 1. Leidimasis pėsčiomis Impros žaliuoju tarpekliu (trukmė 4val) Nuvežimas iki Impros tarpeklio pradžios ir leidimasis žemyn. 3 Eurai įėjimo bilietas – ekologinis mokestis. Turėti gerą avalynę.
 2. Ekskursija į Prevelio vienuolyno kompleksą (trukmė 5val), 4 Eurai įėjimas.
 3. Gali būti visa diena arba 3-4 val plaukiojimas laivu pietine pakrante iš Shora Sfakia miestelio aplankant nepakartojamo grožio uždarą kurortą Loutro arba plaukti iki Poleochoiros ir atgal visai dienai. – kaina pirmyn atgal 15-25Eur.
 4. Vyno degustacija -7 Eur.

P.S. ekskursijos gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų. Nenorintys keliauti, gali pasilikti viloje, maudytis pleže ar degintis.

 VIETA

Stovykla vyks pietinėje Kretos dalyje, atokioje nuo turistų 7 apartamentų  privačioje viloje “Kritamos apartment”, Fragkokastello kaimelyje. Viloje puikiai įrengti erdvūs kambariai su dideliais balkonais su vaizdu į jūrą, virtuvėmis, vonios kambariai su rankšluosčiais, dažnai keičiama patalyne. Netoliese smėlėtas pležas, laukinės įlankos. Nuo vėjų saugos mus Baltieji kalnai, kurie net vasarą būna su sniego kepurėmis.

Šeimininkas – nepaprastai svetingas graikas, kuris rūpinsis mūsų patogumu ir nemokamomis ekskursijomis pas vietinius ūkininkus.

Fragkokastello – tai nedidelė pajūrio gyvenvietė su gražiais paplūdimiais, keliomis vietinėmis parduotuvėlėmis ir kavinukėmis. Ši gyvenvientė garsėja gerai išlikusia Venecijos tvirtove ir „Drosoulites“ – vaiduokliais, kurie, kaip manoma, pasirodo gegužės mėn. Tvirtovę galima kasdien aplankyti pėsčiomis.

„Fragokastello“ visų pirma yra puiki vieta atsipalaiduoti, išsivaduoti nuo streso, pasidžiaugti kalnais, pasimėgauti jūra, maistu ir ramybe.

Tai tobuliausia vieta susirinkti norintiems sužinoti apie sveikiausią Kretos salos virtuvę, subalansuotą mitybą, stebėti Velykinius kretiečių papročius, pajudėti ir smagiai pakeliauti.

Apie viešbutį daugiau informacijos:

https://www.kritamos.gr/

PROGRAMOS KAINA BE SKRYDŽIO BILIETO:

Visos 7 dienų stovyklos kaina su apgyvendinimu, numatytu maitinimu, pervežimais iš ir į oro uostą, mokymo programa ir numatytomis nemokamomis ekskursijomis kainuoja – 595Eur., sumokant avansą (50Eur) iki gruodžio 24 dienos. Nuo gruodžio 24d iki kovo 30 dienos-kaina asmeniui -650Eur. (Žinoma, jei liks vietų, nes tik 18 dalyvių!)

Į kainą neįskaičiuoti skrydžio bilietai, bagažas ir asmens draudimas.

Ryanair bilietas gali kainuoti 70-150EUR. (priklausomai nuo pasirinkto bagažo ir dienos akcijų). Bilietus įsigyti savarankiškai ir atsiųsti patvirtinimą.

Atvykimas balandžio 15 d. į Chanija oro uostą.

Išvykimas balandžio 22 d taip pat iš Chanija oro uosto

Tikrinti bilietų kainas tik Ryanair.com svetainėje.
Jie būna pigiausi likus 3 mėnesiams iki skrydžio!

rita@pirmassaukstas.lt arba +370698375545

Pasiteirauti dėl laisvų vietų:

2 komentarai po “GURMANIŠKA KELIONĖ SU MITYBOS EKSPERTAIS PO VELYKINĘ KRETOS SALĄ BALANDŽIO 15-22 DIENOMIS 2020 METAIS!

 1. Rima komentuoja:

  Tikrai trūksta žodžių išsakyti toms emocijoms, kuriomis gyvenome fantastiškai turiningoje Ritos ir Arūno sveikos gyvensenos stovykloje Kretoje. Neįsivaizdavau, kad skaniam maistui pagaminti pakanka 10 -15 min ir jo pakanka 12 žmonių…..,kad norint skaniai ir sveikai valgyti tereikia iš vakaro užsimerkti kruopas ir pripjaustyti dubenį daržovių. Nereikia galvoti, kad kasdien tik kruopas reikia valgyti, Rita parodė, kaip išsikepti labai skanių bandelių, kaip pasiruošti pilnavertį maistą. Rekomenduoju visiems, kas nori ir gali sudalyvauti šioje stovykloje. Dar nepaminėjau, kad kasdien vis kur nors keliausite ir tikrai patirsite nuostabiausiu vaizdų. Taip pat, valgydami pilnas lėkštes maisto, jausitės lengvai ir būsite pilni energijos visą dieną, o talija po truputi mažės.

 2. Jurgita komentuoja:

  Mano įspūdžiai iš Kretos yra tooookio didumo, kad dar labai labai ilgai neatvės. Grįžau namo su tiek daug gerų emocijų, minčių, įdėjų, naujovių ir informacijos apie šią nuostabią ir stebuklingą vietą. Dėkoju Ritai ir Arūnui už labiausiai subalansuotą savaitę mano gyvenime. Rekomenduoju išbandyti šią ilgaamžiškumo ir sveikatos receptų stovyklą rudeninėje Kretoje 😍😍😍

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *