Kviečiu palikti savo atsiliepimus apie mūsų kulinarinę kelionę į sveikesnį rytojų!

56 komentarai po “Atsiliepimai

 1. Ingrida komentuoja:

  Sveiki, mielieji. Vis dar neapleidžia nuostabios emocijos, po nerealaus savaitgalio Molėtuose, su nepakartojamo gėrio žmonėmis. Noriu, savo vidine emocija, pasidalyti su jumis, pirmo šaukšto skaitytojai🤗.
  Sausio savaitgalį, Ritelė ir Arūnas, padėjo atrasti vidinę ramybę, sudėlioti, į smegenų vingius😊, informaciją, kuri reikalinga kiekvienam žmogui, tik labai mažai, iš kur jos galima pasemti. Tą savaitgalį mes jos gavome su kaupu, nes susibūrėme pas ateities Mokytojus, kurie tikrai verti didžiosios raidės😍👌. Mūsų grupėje visi likom švelniai apsvaigę, nuo informacijos, mankštos, maisto ruošimo, o ypač, nuo žmogiškos šilumos, kuria spinduliuoja Ritelė ir Arūnas😻.Didelis jiems Ačiū 😘🥰😍
  Visiems skaitantiems ir dar neapsisprendusiems noriu pasakyti, nuvažiuokie, prisilieskite, išgirskite ir suprasite, kad mūsų ir mūsų ateitiems kartom įmanoma gyventi sveikiems ir laimingiems, kai žemėje vaikšto tokie, Dievo dovanomis ir mokslo informacija, apdovanoti žmonės.
  Mes, su dukryte, būsime dėkingos😍🥰😘🤗
  Ritele ir Arūnai, tegul visada jus supa Meilė, Gėris ir Visata. Būkite laimingi🤗😘

 2. Aušra komentuoja:

  Praėjo savaitė po stovyklos, mintys ir emocijos susigulėjo , tačiau išaugo sparnai, galiu pasakyti , kad ši Jūsų stovykla tai kaip šviežio vėjo gūsis mūsų galvose ir virtuvėse , nei minutės nepasigailėjau, kad buvau pas Jus ir su Jumis, nes dabar kiekviena diena tai ieškojimų ir atradimų diena, gero ir skanaus maisto, gerų emocijų, geros savijautos diena. Keto duona, lęšių makaronai, bulvių ir salierų sriuba, kakavos sviesto šokoladas su džiovintais vaisiais ir riešutais, pica kurios padas iš kopūstų, morkų ir svogūnų, bolivinių balandų košė ir t.t. kas išbandyta tik per savaitę, o kiek dar neišbandyta. Maistas gal ir ne svarbiausias dalykas gyvenime, tačiau sveikas, kokybiškas, naudingas ir dar skanus maistas, kokį propaguojate Jūs tai mūsų geros sveikatos ir kokybiško gyvenimo dalis . Rita ir Arūnai, didelis ačiū Jums už tai ką darote, nes Jūs keičiate žmonių mąstymą ir gyvenimą.

 3. Laima komentuoja:

  Miela Rita,
  Didžiausias dėkui už pastangas padaryti žmones laimingesnius. Galiu drąsiai pasakyti kad mitybos programa tik per vieną mėnesį pakoregavo mano gyvenimo kryptį sveikesniu keliu visam laikui. Žinoma tai priklauso nuo mano noro ir valios pastangų. Tik per vieną mėnesį buvo gražu žiūrėti į save veidrodyje (numečiau keturis kilogramus),atsisakiau cukraus ir baltų miltų ir visko pasiekiau su Jūsų pagalba lengvai,paprastai ir labai skaniai. Atradau naujų skonių, ko anksčiau nevalgiau tas pasirodė labai skanu. Galybė naujų nesudėtingų receptų pagilino mano žinias kaip sveikiau maitinti savo šeimą. Atradau kad galima valgyti mažiau mėsos nes yra kuo ją pakeisti. Žodžiu,man šie kursai tai investicija į ateitį – savo ir mano šeimos. Tai labai lengvas būdas tapti sveikesniu, geresniu ir perduoti šias vertybes savo vaikams. Ačiū Jums už tai.

 4. Elena komentuoja:

  Turbūt pastebėjote, kad vieni žmonės skundžiasi, jog nieko nespėja, tai priklauso nuo žmogaus prioritetų susidėliojimo… O tie, kurie padaro daug, sugeba rutininių darbų kiekį sumažinti iki minimumo, pagrindinį dėmesį skirdami dalykams, kurie jiems svarbiausi. Kitaip tariant, jei jūs žinosite, kas šiame gyvenimo etape jums aktualiausia, tai neplanuotų darbų lengviau atsisakysite. Juk kiekvienas neplanuotas darbas atima jūsų laiką. Aš tai suvokiau tik tuomet kai rimtai nusiteikiau pagerinti savo išvaizdą ir savijautą. Ir aš paskambinau Ritai… Nuo šios akimirkos pasikeitė mano mastymas… Prieš 5 metus, likimo valia, atsidūrėme Egejaus jūros saloje, tada net nesuvokiau, kad tas gyvenimo būdas, kuri turėjome priimti , nes kitos galimybės neturėjome, buvo pirmas skambutis keisti mitybos įpročius. Daržovės, vaisiai, žuvis, mėsa ir riešutai sudaro Viduržemio jūros dietos pagrindą. Bet tada apie tai net nepagalvojau, nes dėl tam tikru aplinkybių kitaip maitintis neturėjome galimybės. Per 10 atostogų dienų numečiau 7 kg. Buvau labai laiminga. Bet grįžau prie įgimtų įpročių ir per labai trumpą laiką gražinau savo kūnui tuos numestus kilogramus su kompensacija. Tikriausia kiekvienam ateina tas stebuklingas momentas, kada tu supranti, kad be pagalbos pakeisti savo įpročiu negali. Rita tai mano gelbėjimo ratas. Aš užsirašiau į mėnesio lieknėjimo kursą. Jos dėka supratau kuo nori mano organizmas, per tą laiką numečiau 12 kg. Mano svoris ne auga, pamažu jis krenta. Bet svarbiausia, aš išmokau suprasti savo organizmo norus, išmokau gaminti tuos patiekalus, kurie yra ir skanus ir naudingi. Man nereikia save ribuoti, aš žinau kiek ir kuo man reikia.
  Rita, be galo tau dėkinga už tai.

 5. Skaidrė komentuoja:

  Radviliškiečių vardu labai noriu padėkoti Ritai už šiltus, jaukius vakarus, skleidžiant žinias apie sveiką ir skanią mitybą. Kolektyvai, kuriuos aplankėte siunčia didžiausią padėką ir šilčiausius linkėjimus, neblėstančio optimizmo. O nuo visuomenės sveikatos biuro kolektyvo – tikėjimo, kad dar susitiksime.

 6. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras komentuoja:

  Džiaugiamės, kad lapkritį palydėjome labai prasmingu susitikimu su Rita ir Arūnu, dėkojame už suteiktas žinias, linkime išlikti tokiems energingiems, geranoriškiems ir sakome: iki kitų kartų!

 7. Violeta komentuoja:

  Ritos ir Arūno apsilankymas Biržuose sulaukė didelio susidomėjimo. Gausiai susirinkusiems paklausyti paskaitos „Valgykime paprastai, bet ne prastai“, Rita papasakojo ne tik apie mitybą, bet ir apie sveiką gyvenimo būdą. Sužinojome, kad valgyti skaniai ir sočiai nėra nei sudėtinga, nei brangu ir netgi nebūtina atsisakyti to, prie ko žmogus yra pripratęs. Ritos knygos apie tinkamą mitybą „Pirmas šaukštas“ ir „Sveikata nuo pirmo šaukšto“ biržiečių buvo tiesiog išgraibstytos.
  „Aušros“ pagrindinėje mokykloje vykęs užsiėmimas su maisto degustacija nenuvylė nė vieno dalyvio. Pasitelkusi į pagalbą mergaites, Rita per trumpą laiką pagamino net kelis patiekalus. Viskas tiesiog tirpo burnoje! Kas galėjo patikėti, kad sveikas maistas gali būti toks skanus, sotus ir taip greit paruošiamas!
  Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Ritai ir Arūnui už nuoširdumą, patarimus ir tikisi naujų susitikimų.

 8. Smila komentuoja:

  Prieš kelias dienas grįžau iš Ritos ir Arūno organizuotos kelionės po Kretą. Įspūdžiai ir prisiminimai iš šios saulėtos, svetingos salos tiek mane užvaldė, kad būtinai noriu jais pasidalinti su visais, kurie mėgsta aktyvų poilsį, kuriems patinka bendrauti, pažinti, mokytis, kurie ieško naujų patirčių ar svajoja keisti savo gyvenimo būdą. Visos savaitės programa apgalvota iki smulkmenų. Spėjome ir mankštintis, ir maudytis, ir keliauti į alyvuogių aliejaus spaudyklą, vyno gamyklą, ėjome kalnų tarpekliu, ragavome vietos gėrybių – avių ir ožkų sūrių, dieviško jogurto su kalnuose bičių surinktu medumi. Nors seniai domiuosi sveika mityba, tačiau Ritos ir Arūno paskaitos iš naujo įkvėpė dar labiau domėtis ir gilintis, kaip maistas veikia visų mūsų sveikatą, energiją ir emocijas. Be galo smagu buvo susipažinti su vietiniais gyventojais, patirti jų svetingumą ir nuoširdų norą bendrauti, pasakoti apie savo gimtąją salą. Žaviuosi jų darbštumu ir gebėjimu džiaugtis gyvenimu. Kreta užbūrė mane kalnų didybe, šilta Viduržemio jūra ir sveikatą stiprinančiomis gamtos gėrybėmis. Pasiilgsiu jos…

 9. Alvina komentuoja:

  Mielieji Rita, Arūnai, Ačiū už nuostabų ,turiningą savaitgalį jūsų stovykloje.Jūs ne tik puikūs profesionalai sveikos mitybos srityje , bet ir sugebate perduoti sukauptą patirtį paprastai ir nuoširdžiai, tad kiekvienas klausęs jūsų gali patikėti kad viskas įmanoma , tik noro reikia ir tikslo siekimo.Ačiū už žinias apie subalansuotą mitybą,skanius , sveikus ir greitai paruošiamus receptus , asmeninius patarimus , už pasidalintas jūsų daržo gėrybes , pirties malonumus. Rekomenduoju visiems šią stovyklą , siekiantiems sveiko, kūrybingo gyvenimo .Būtinai dar grįšime 🙂

 10. director-9794 komentuoja:

  Rusgėjo 13-15d dalyvavau stovykloje”Noriu ilgalaikių pokyčių”.Labai patiko tiek praktiniai,tiek teoriniai užsiėmimai.Sužavėjo Ritos žinios ir praktiniai mokymai kaip sveikai ruošti maistą.
  Arūno vedamos rytais mankštos visus nuteikė darbingai visai dienai.
  Rekomenduoju visiems kas rūpinasi savo sveikata.
  Edmundas

 11. Giedrė Vaidotienė komentuoja:

  Kiekvieną kartą išaušus trečiadienio rytui suvirpa širdis. Taip širdis virpėjo penkis trečiadienio rytus, nes vakarais Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure sulaukdavom Ritos ir Arūno! Nedrąsiai pradėjus kelionę po neatrastą skonių ir derinių karalystę po truputį sulaukdavome vis daugiau norinčių dalyvauti seminaruose, kol galiausiai buvo sunku visus sutalpinti mūsų įstaigos patalpose. Kiekvienas seminaras vis kitoks – turtingas ne tik žiniomis, bet ir skoniais, produktų deriniais, receptais. Labiausiai visus stebino Ritos gebėjimas iš pačių paprasčiausių ir netikėčiausių produktų pagaminti nuostabiai skanų patiekalą. Gyvenimui prikelti seniai pamirštus ir nenaudojamus produktus, suteikti jiems naują skonį. O kiek daug produktų net nežinojome kaip valgyti, kaip tinkamai paruošti, kad jie būtų skanūs, subalansuoti, sveiki! Po kiekvieno seminaro dar ilgai netildavo diskusijos, sulaukdavome vis geresnių atsiliepimų, tad pasibaigus paskutiniam seminarui žmonės plojo, dėkojo ir nenorėjo niekur eiti. Labai tikimės dar ne kartą susitikti ir pratęsti tik pradėtą pažinimo kelionę!

 12. daina.cerniene komentuoja:

  DAINA Č.

  VILA RA STOVYKLA 2019-06-18

  Netikėta žinia – Molėtų stovykla!
  VILA RA-atradimų sala!
  Viskas man naujiena: receptų gausa
  Ir nepakartojama vadovė Rita.
  Vila RA – karalystė tikra
  O Arūnas-viskam atrama!

  Išvažiuoju linksma,
  Nes viltis amžina,
  Kad gyvenimo kely
  Galėjau pabūti šalia!
  Siunčiama padėka,
  Nes receptų knyga
  Bus nauja man Meka.

 13. Daiva komentuoja:

  Pirma pažintis su Rita įvyko 2017-12-11, kuomet Molėtuose vyko pirmosios knygos pristatymas “Pirmas šaukštas”. Pavartydavau knygą ir galvodavau, kad vienai matyt žengti teisingu mitybos keliu nepavyks, reikia palaikymo ir patarimo. Draugių tarpe pamačiau dailėjančias figūras, linksmėjančius jų veidus. Pasiteiravusi supratau – priežastis subalansuota mityba, į kurios kelią veda Rita. 2019 metų žiemos pabaigoje atsidūriau Ritos sodyboje, keturių ketvirtadienių paskaitose apie subalansuotą mitybą. Mane sužavėjo patiekalų paprastumas, skonis, grožis ir jų teikiama nauda. Pasiryžau keturių savaičių lieknėjimo ir sveikatingumo kursams online , kuriuos veda Rita. Pamesti kilogramai tik aisbergo viršūnė, iš gautos naudos, ir tai ne pabaiga. Pasikeitus mitybos įpročiams, aš valgau skaniau, sveikiau, jaučiuosi ne tik kūnu lengvesnė, bet ir mintyse. Supratau, kad žodis “dieta” mano gyvenime neegzistuos. Jei anksčiau maniau, kad vienokio ar kitokio patiekalo valgyti negalima, norint sulieknėti (o draudžiamas vaisius juk skanesnis, ane?), dabar aš TIESIOG suvokiu, kad tų patiekalų aš tiesioj nevalgau. Jie ne man. Ir save pamilau iš naujo. Rita puiki psichologė. REKOMENDUOJU į savo sveikos gyvensenos kelią pasikviesti Ritą ir drąsiai žengti klausant jos patarimų ir rekomendacijų.

 14. Rima komentuoja:

  RIMA 2019 05 31
  Didžiausia padėka Ritai už puikiai organizuotą 4 savaičių on line seminarą. Ritos gebėjimas įtaigiai formuoti sveikesnį supratimą apie mitybą, įsiklausyti į patarimus, davė puikius rezultatus. Sveikata pagerėjo, kūno linijos pagražėjo ir atsirado daugiau energijos. Negaliu atsistebeti Ritos išmone, žiniomis ir nuoširdumu. Buvo didžiulis malonumas 4 savaites gaminti sveikus ir labai skanius patiekalus pagal Ritos receptus ir įsitikinti, kad subalansuota mityba nėra brangi. Linkiu visiems, besirūpinantiems sveikata ir savo kūnu, turintiems norą iš esmės pakeisti mitybos įpročius ir maisto kiekį į kokybę, pasirinkti malonų bendravimą su Rita.

 15. Smila komentuoja:

  Noriu su visais pasidalinti nuostabiais įspūdžiais, kuriuos patyriau savaitgalio stovykloje, vykusioje Ritos Šilenskienės viloje Ra. Visas stovyklos laikas buvo puikiai organizuotas. Rytais skubėjome į ciguno mankštą lauke , klausėmės Ritos naudingų ir įdomių paskaitų apie moters sveikatą, apie tai, iš kur atsiranda negalavimai, ligos. Ritos patirtis ir žinios, kaip gaminti sveiką maistą, kaip derinti produktus, kaip maitintis, kad būtum ir sotus, ir sveikas, kaip gyventi be dietų ir neturėti viršsvorio -yra neįkainojamos. Didžiausias džiaugsmas ir malonumas buvo šeimininkauti Ritos virtuvėje, nors pati nesu mėgėja ruošti maistą. Bet Rita taip moka įtraukti į šią veiklą, kad nejučia atsiranda įkvėpimas ir noras gaminti skaniai, sveikai ir tuo džiuginti savo šeimos narius ir draugus. Ačiū, Rita, tau už tavo neišsenkančią energiją ir sklindančią šilumą.

 16. Renata komentuoja:

  Ačiū Ritai už turiningą savaitgalį TAO MEILĖS IR SUBALANSUOTOS MITYBOS stovykloje šalia ežero esančioje viloje RA. Gamta pasakiška, aplinka idealiai sutvarkyta, ramybės oazė. Iš stovyklos grįžau pilna entuziazmo gaminti daug sveikiau ir daug skaniau. Šeimininkė Rita yra paprastas, nuoširdus žmogus, kuriai esu begalo dekinga. Širdingai Jums ačiū ir sėkmės ????

 17. Irma komentuoja:

  Esu be galo dėkinga Ritai už man suteiktą galimybę nemokamai išklausyti lieknėjimo ir sveikatinimosi kursus online. Rekomenduoju visiems dalyvauti Ritos skelbiamuose konkursuose ir laimėti puikius prizus! Neturėjau nei svorio, nei didelių sveikatos problemų, bet seniai domėjausi sveika mityba ir labai žavėjausi Ritos sugebėjimu sveikai ir skaniai maitintis. Džiaugiuosi, kad prisijungiau, nes gavau tiek daug neįkainojamos informacijos, žinių ir suvokimo! Ritos kursas turėtų būti dėstomas mokyklose, tuomet mažiau žmonių sirgtų lėtinėmis ligomis. Viskas priklauso tik nuo mūsų pačių. Nepaisant to, kad maisto pramonė kiša mums ne tik nevertingą, bet ir nuodingą maistą, mes galime atsirinkti sveikus produktus, patys gamintis, ir būti sveiki ir energingi. Ir tai nekainuoja nei daug pinigų, nei užima daug laiko. Man taip patiko jos paprasti ir lengvai, greitai paruošiami patiekalai, ir svarbiausia maistingi! Rekomenduoju jos kursą baigti visiems! Rita labai rūpestinga, labai malonu buvo jos klausytis, laikas neprailgdavo, nes informaciją tiesiog rydavau. Visgi, programos pabaigoje man buvo nutirpę 2 kilogramai, kurių, matyt, man ir nereikėjo 🙂 Išmokau Ritos rekomenduotą 10 minučių jėgos treniruotę ir kasdien ją padarau, net ir tada, kai nėra laiko sportuoti.
  Nuoširdus dėkui Ritai už tą didelį darbą, kurį ji daro mūsų Lietuvoje ir už jos ribų. Mūsų kurse buvo kelios moterys, gyvenančios užsienyje. Aš net neįsivaizduoju, kaip ji viską suspėja, ir su Maisto banku dirba, ir stovyklas organizuoja, kursus veda, su Unikausku šviečia visą Lietuvą!!! Stiprybės Jums, Rita, ir neišblėstančios energijos, keičiant žmonių gyvenimus!
  Su meile, Irma

 18. Edita Esenku ("Gydomoji Tao Meilė") komentuoja:

  Džiaugiuosi mūsų pažintimi su Rita Šilenskiene, kartu vedėme bendrą stovyklą puikioje Ritos sodyboje VILA RA, kurią labai rekomenduoju ramiam poilsiui gamtoje. Aš stovykloje dalijausi dao meilės praktikomis, mokiau moteris Kėgelio pratimų ir meditacijų, o Rita nenustojo manęs ir susirinkusių stovyklos dalyvių stebinti nuostabiais patiekalais, kuriuos ir kartu gaminom. Sveiki ir be galo skanūs patiekalai taip greitai pagaminami, taip viskas paprasta žiūrint į Ritos sukimąsi virtuvėje, kad stovyklos dalyvės išvyko namo pilnos idėjų ir entuziazmo. Rekomenduoju visiems, kurie nori paįvairinti savo maisto gaminimą namuose sveikais ir skaniais patiekalais būtinai turėti Ritos knygas “Pirmas šaukštas” ir “Sveikata nuo pirmo šaukšto” bei apsilankyti gyvuose Ritos maisto gaminimo mokymuose – tai daug stipriau nei mokytis iš knygų!!!

 19. Dovilė komentuoja:

  Miela Rita!

  Drąsiai Jus galiu vadinti, mano naujo gyvenimo būdo mokytoja ir įkvėpėja! Labai džiaugiuosi, kad buvo lemta Jus atrasti ir pasirįžti tokiai gyvenimo permainai! Mane tikrai pradžiugino Jūsų nuoširdus rūpinimasis ir laiko atradimas įvairiems iškylantiems klausimams kasdienybėje atsakyti. Įsivaizduoju, kad gali būti sudėtinga visiems skirti tiek laiko kiek norėtųsi, bet Jūs tikrai to laiko atrandate ir nagailite mums jo. Per 4 savaičių mokymo seminarus sužinojau daug naudingo. Teko į daug ką pažvelgti kitomis akimis. Gera pradžia – pusė darbo! Jūsų tolesnis palaikymas ir motyvacija tikrai priverčia nepaleisti Jūsų meškerės ir tikėtis pagauti auksinę žuvelę, kaip Jūs ir minėjote!!! 🙂 Man tie Jūsų žodžiai įstrigo į atmintį ir aš to labai tikiuosi! Aišku, norėtųsi ir toliau tęsti draugystę ir semtis žinių iš nuostabaus ir nuoširdaus bei rūpestingo žmogaus! Ačiū Jums dar kartelį iš visos širdies! Sėkmės Jums vykdant tokį prasmingą gyvenimo uždavinį! Jūsų pavyzdys tikrai užkrečiantis! Smagu, kad yra žmonių, kuriems ne visvien kaip jaučiasi kiti…

 20. Danguolė komentuoja:

  Baigėsi keturių savaičių seminarų ciklas. Nuoširdus ačiū Ritai už puikiai perteiktas žinias, kantrybę, nuoseklumą ir nuoširdumą. Tikras savo srities specialistas. :)Motyvacija, labai lengvai pagaminamas maistas iš Ritos sukurtų receptų daro stebuklus. Jei sugalvojai labiau pamilti save, geriau atrodyti ir geriau jaustis, raktą rasi čia. Niekad negalvojau ,kad galima taip nejučia susidraugauti su įvairiausiom daržovėm, sėklom , riešutais ir kruopom. Ritos dėka puikiai atsisakiau nesveikų saldumynų, cukrų ir visokių bandelių. Puiki savijauta, pagerėjusi miego kokybė, o kur dar pagražėjusios kūno linijos. Dar kartą nuoširdus ačiū Ritai . Svarbiausia judėjimas, tikėjimas, darymas ir meilė sau. Iki sekančių kartų.:)

 21. Renata komentuoja:

  Įdomūs ir naudingi Ritos vedami kursai mane nuolat motyvuoja laikytis sveiko gyvenimo būdo, todėl esu didelė Pirmo šaukšto gerbėja ir pasekėja. Jau keletą metų džiaugiuosi, kad Pirmo šaukšto akademijoje radau neišsenkantį receptų, sveikų produktų, naudingos informacijos ir naujų įdomių pažinčių šaltinį. Esu labai dėkinga Ritai už tai, kaip pasikeitė mano ir mano šeimos gyvenimas, tapus sąmoningesniais vartotojais ir už visas žinias bei draugystę, kuri tikiuosi, tęsis ilgai ir laimingai. Didelis ačiū 🙂

 22. virginija.kalinauskiene2 komentuoja:

  Dalyvaudama jūsų seminaruose paragavau daug įvairių produktų, susipažinau su įvairiais prieskoniais , pagrindiniais subalansuotos mitybos principais. Supratau, kad teigiami rezultatai ir man pasiekiami. Jų galima pasiekti be jokių dietų.Tereikia žinių ir noro keistis. Medžiaga buvo pateikiama labai profesionaliai ir suprantamai. Sužinojau kas ir kada turi būti valgoma. Negailima laiko patarimams ir nuoširdiems pokalbiams. Bet kada buvo galima rašyti Ritai ir klausti patarimo. Supratau, kad sveika ir subalansuota mityba padeda išvengti daugelio ligų. Pasidarius kraujo tyrimus įsitikinau, kad tyrimai niekada nebuvo tokie geri. hemoglobinas visada buvo ant ribos, o dabar 140. Per keletą mėnesių netekau 9 kg. svorio.
  Noriu padėkoti Ritai, kad buvo mano kelrodė žvaigždė ir parodė man teisingą kelią, kuriuo nusprendžiau eiti. Ačiū, Rita, už meilę ir rūpestį žmogui, už norą, kad mes visi būtume sveiki ir laimingi.

 23. Daiva Semėnienė komentuoja:

  Savo ačiū tau Rita noriu pradėti Hipokrato žodžiais. „Mūsų maisto medžiagos turi būti vaistai, o mūsų vaistai – maisto medžiagos“. Prieš 4 mėnesius projekto metų susipažinau su Rita ir paklausius pirmos jos paskaitos pamaniau kokia nesąmonė. Bet kai pradėjau laikytis subalansuotos mitybos ir po 2 mėnesiu kilogramai patys pradėjo tirpti. Tada supratau kaip nemylėjau savo kūno ir kišau į ji visokį šlamštą. Kai nueidavai į parduotuvę ir apsipirkus per 15 minučių išbėgdavau, nes žiūrėdavau ne į pakuotės sudėtį bet į gražią etiketę. Po Ritos paskaitų išmokau žiūrėti ką perku. Dabar prieš bet ką pirkdama pirma paskaitau ką perku, o tik paskui dedu produktą į krepšelį. Suprantama apsipirkimas pailgėjo nuo 15 minučių iki valandos bet užtai dabar bet ko į savo skrandį nededu. Per keturis mėnesius numečiau 22 kilogramus ir už tai nuoširdų ir dar kartą didelį ačiū galiu pasakyti tau brangi Rita. Pakeitusi mano požiūri ne tik į maistą bet ir į pačią save. Išmokei mylėti, tai ką aš kas rytą matau veidrodį. Dėkui už tavo rūpestingumą ir kantrybę skaitant mano kasdienines ataskaitas. Dėkui už tavo nuoširdumą ir palaikymą kai buvo sunku. Dabar drąsiai galiu pasakyti kad pakeitus mityba, pasikeitė požiūris į maistą. Įsitikinau kad norint skaniai pasigaminti valgyti nebūtina visą dieną kiurksoti virtuvėje prie viryklės. Užtenka 20-30 min. Todėl net nedvejodama visiems rekomenduoju ir rekomenduosiu prisijungti ne tik Online prie tavo pamokų bet ir sudalyvauti ofise ruošiamų patiekalų pamokose.

 24. Dovilė komentuoja:

  Tiek knygų perskaičiau, tiek seminarų išklausiau apie įvairias mitybos teorijas ir nesugebėjau atsirinkti ką, kada, su kuo, kaip valgyti, kad nebekamuotų virškinimo bėdos. Ir štai, vieną dieną, sužinojau apie “Pirmą šaukštą”. Pabendravau su Rita, ji pasiūlė mėnesio kursą, kurį ką tik praėjau ir vis dar džiaugiuosi ir esu labai dėkinga, kad ji atsirado mano kelyje į sveikesnę mitybą ir gerą savijautą 🙂
  Gausybė lengvai ir greitai paruošiamų patiekalų, daržovių įvairovė, netikėti deriniai ir svarbiausia kaip skanu 🙂 O jau pyragų ir duonų gardumėlis 🙂 Betarpiškas bendravimas, palaikymas, patarimai. Jau nuo pirmų subalansuotos mitybos dienų, nebejaučiau buvusių problemų. Nebereikia sukti galvos, ką sveikesnio užkrimsti, ko saldaus paskanauti. Labai rekomenduoju į kelią links geros savijautos eiti su šia akademija:) Linkėjimai 🙂

 25. Jurgita komentuoja:

  Esu nepaprastai dėkinga Ritai ir Arūnui už žinias, už įkvėpimą, už palaikymą ir rūpinimąsi. Sužinojau daug ir įvairių dalykų. Sveikai maitintis visai nesunku, kai žinai kaip tai daryti. Seminarų metu svorio nemečiau, bet jis nukrito, 10 kg. natūraliai. Jaučiuosi stūlbinančiai gerai, įvyko net tai, ko aš savo lūkesčiuose nebuvau numačius. Ko išmokau? Valgyti protingai. Suprantu, kodėl renkuosi vieną ar kitą produktą, ką maistas daro mano organizmui, kaip nuo mitybos priklauso savijauta ir išvaizda. Žinau, kad iš mano raciono nedings daržovės, maisto derinimas ir maisto režimas. Pasiekus tokių gerų ir džiuginančių rezultatų niekaip nesinori grįžti prie senų mitybos įpročių. Linkiu pasiryžimo ir kantrybės visiems, kurie pakeliui link sveikos gyvensenos.

 26. Džiuljeta Karalienė komentuoja:

  Esu labai patenkinta programa “8 savaitės sau”, kuri pakeitė mano mitybą. O kas geriausia, atsikračiau -8kg. ir tai ne pabaiga 🙂 Ir tai ne laikina dieta 🙂 Sėkmės siekiant tikslų 🙂 Jūs galit:) tik norėkit, tikėkit ir nesustokit ????

 27. Jolita komentuoja:

  Sveiki,
  man nusišypsojo sėkmė, laimėti subalansuotos mitybos Akademijos „Pirmas šaukštas“ konkursą, kuris startavo kovo mėnesy. Taigi, aš ką tik baigiau unikalią subalansuotą programą „“ Gyvenu be cukraus ir gliuteno”.
  Esu labai dėkinga Ritai už nuoširdų rūpinimąsi manimi, už patarimus ir pamokymus, už didžiulę kantrybę dirbant su manim ir įrodinėjant, kad AŠ – galiu. Įgavau daug naujų žinių, patarimų kaip derinti produktus bei iš jų gaminti nuostabius patiekalus. Dalyvaudama čia, pradėjau labiau mylėti save, valgyti mažesnėmis porcijomis ir laikytis dienos režimo. Taip pat pripratau dėliotis meniu ir iš anksto apgalvoti ką ir kada valgysiu. Per šį laiką tikrai susiformavo daug teisingų valgymo įpročių.
  Akademijai „Pirmas šaukštas” palinkėsiu naujų idėjų, daug gražių darbų ateityje bei toliau džiuginkite savo patarimais ir nuostabiais patiekalais visas Lietuvos moteris!

 28. Roma, esu laimiga, komentuoja:

  Sveiki,
  Ilgai ruošiausi parašyti. Apie seminarus sužinojau iš bendradarbės, kuri buvo sužavėta bendravimu seminarų metu, suderinto maisto gamyba bei pagerėjusia savo savijauta. Ji mane ir pakvietė. Susitikimai su Rita ir Arūnu – man buvo kaip geras atsipalaidavimas po darbo dienos, nes tai ypatingi žmonėmis, spinduliuojantys meile žmogui, dėmesingi ir labai profesionaliai pateikiantys seminarų medžiagą. Labai laukdavau kiekvieno seminaro, nes jų metu supratau, kas vyksta mano organizme, koks maisto poveikis viso kūno sistemoms. Patį didžiausią įspūdį padarė paskaita apie kviečius. Kai Arūnas pasakė, kad kviečius vartojant, žmogui atsiranda priklausomybė kviečiams, supratau, kad nenoriu būti priklausoma nuo jų.
  Atėjusi į pirmą seminarą užpildžiau anketą, kurioje nurodžiau savo sveikatos problemas. Rita su Arūnu pasiūlė padėti jas spręsti – pasiūlė mitybos gaires, kūno tobulinimui pratimus. El. paštu Rita siuntė pastabas ir pasiūlymus mano mitybai. Esu labai dėkinga Ritai už nuoširdų rūpinimąsi manimi, skiriamą savo laiką, už patarimus ir pamokymus. Jūsų žodžiai buvo labai reikalingi, nes šeimoje pradžioje skeptiškai žiūrėjo į mano sveiką maitinimąsi, o vėliau, pamačius rezultatus, požiūris pasikeitė, netgi šeimos nariams atsirado noras panašiai maitintis. Esu laiminga sutikusi Ritą ir Arūną. Laiminga, nes Ritos konsultacijų dėka maitinuosi sveikai, jaučiuosi lengvai, svoris krenta labai paprastai, be pastangų. O svarbiausia jau mėnuo kaip nevartoju vaistų nuo kraujospūdžio ir cukraligės. Kraujo spaudimas normalus, cukraus kiekis kraujyje normos ribose. Rita , Arūnai, AČIŪ Jums labai – dar vienas žmogus šiame pasaulyje tapo sveikesnis.
  Esu labai laiminga!
  Pradedu naują sveiką gyvenimą! Žengiu pirmyn!
  Linkiu didelės SĖKMĖS akademijai „Pirmasis šaukštas“!

  • Rita Šilenskienė komentuoja:

   Romute, dėkojame už ” išpažintį”, nes ne visi ryžtasi keisti kas įprasta, o daug kas pradeda ir numeta, nes nugali ” priklausomybės dėsniai”. Pakeisti savo blogus įpročius teisingais ir nesijausti varžomais kažkokių saitų atrodo neįmanoma. Bet kas tai padaro, nueina iki galo ir pajaučia rezultatus, daugiau nebenori grįžti prie seno. Būkite sveika ir laiminga! Kartais stebiuosi, kodėl konsultuojantys gydytojai nepasako kaip maitintis diabetu ar kraujospūdžiu sergantiems žmonėms, o kiša vaistus! Nors stebėtis neteikėtų- juk taip parasčiau ir naudingiau… Ačiū už gerus žodžius:)

 29. Lilija Krivičienė komentuoja:

  Dvi gegužės savaitgalio dienos, praleistos sodyboje Vila “RA”. buvo nuostabios: jauki aplinka, saulėtos dienos, ramybė, nuoširdus bendravimas. Per šias dvi dienas gavau daug informacijos, atsakančios į esminius klausimus “kodėl” ir “kaip”. Pagaliau galutinai pakeičiau mitybos įpročius, nes dabar jau moku ruošti maistą, nenaudodama gliuteno turinčių produktų. Maksimaliai apribojau cukraus vartojimą. Rezultatas akivaizdus: jau po keleto dienų nuslūgo skausmai sanariuose. Jau dešimt dienų nevartoju vaistų nuo sąnarių uždegimo, kuriuos gėriau pusantrų metų (kasdieną po kelias tabletes!). Ačiū smile jaustukas

 30. Vilma Lučiūnaitė komentuoja:

  Didelis ačiū Ritai ir Arūnui už puikų savaitgalį. Jis buvo naudingas, informativus ir su skaniu bei sveiku maistu. Sodyba įsikūrusi labai gražioje vietoje tai savaitgalis buvo kaip mini atostogos tik gaila, kad taip greit prabėgo. Kas domisi sveika gyvensena siūlau išbandyti.

 31. Irena Tarvydienė komentuoja:

  Rita ir Arūnai, labai Jums ačiū už praeitą savaitgalį suteiktas žinias, o svarbiausia, kad įrodėte vienų maisto medžiagų ar derinių kenksmingumą, o kitų naudą. Aš patikėjau, kad galima ne tik sveikai maitintis (kas yra labai aktualu), bet Ritos dėka sužinojau, kaip galima skaniai paruošti maistą ir netgi turėti desertų 🙂 Nepakartojamas buvo pyragas ir dilgėlių tortas ! ir viskas buvo puiku, netgi pramogų turėjom. Nuoširdus Jums AČIŪ ir sėkmės mokymuose !!!

 32. Natalija komentuoja:

  Noriu padėkoti Ritai ir Arūnui už puikų savaitgalį jų nuostabioje sodyboje! Sodyba – rojaus kampelis, šeimininkai – tarsi geri seni draugai, besidalinantis savo patirtimi bei žiniomis.. Buvo laaabai skanu, įdomu – daug naudingos informacijos neformalioje, draugiškoje, gražioje aplinkoje.
  Pirtis su grožio procedūromis.. Deja, laužą pramiegojau, nes po skanaus maisto bei geros pirties buvau nerealiai atsipalaidavusi..
  Vienintelis minusas – savaitgalis praskriejo kosminiu greičiu 🙂 Bet, tikimės, bus dar…

 33. Erika Bogucevičiūtė komentuoja:

  Super, ačiū už stovyklą. Siūlau visiems sudalyvauti. Graži aplinka, nuostabūs šeimininkai, draugiški dalyviai, labai skanūs ir sveiki patiekalai, naudingos paskaitos, treniruotės ir poilsis. Pasiplaukiojimas valtele, pirtis, ežeras. Nuoširdūs ir naudingi patarimai, gera nuotaika. Labai turiningas savaitgalis! 🙂

 34. Kristina komentuoja:

  Sveiki
  Esu labai dėkinga Ritai už nuoširdų rūpinimąsi manimi, už patarimus ir pamokymus, už didžiulę kantrybę man įrodinėjant kad aš galiu 🙂 Ačiu 😉
  Paskaitos buvo be galo įdomios, o patiekalai skanūs. Atradome daug naujų skonių ir įdomių receptų. Dabar mūsų namuose dažnai bus verdama “Tailandietiška sriuba”, kepami įvairūs omletai, daržovių blyneliai, kepami pyragai iš neįtikėtinų produktų, tokių kaip burokėliai ar dilgėlės.
  Dabar mes maitinamės daug sveikiau, jaučiamės geriau ir miegame saldžiau.
  Rita, aš Jums pažadu, kad prie senų įpročių nebegrįšime 😉

  • Rita Šilenskienė komentuoja:

   Ačiū, Kristina. Jums gyvenimas tik prieš akis! Aukite sveiki, būkite patenkinti savimi ir kiekviena diena. Tegul šios pamokos būna startas į ilgą ir pilnavertį gyvenimą!

 35. Gailė komentuoja:

  Iki seminarų galvojau, kad maitinamės sveikai: košės rytais, retai valgom pusfabrikačius, nemėgstu rūkytų mėsų, nevalgom čipsų ir pan. Koks netikėtumas manęs laukė !! Dabar kai ką mityboje pakeičiau visiškai, daugelis pasiūlytų receptų prigijo šeimoje (patiekalai ne tik sveiki, bet ir išties skanūs, o šventiniai – nerealūs), pasikeitė apsipirkimo įpročiai. Labai patiko teorinės seminarų dalys.
  Jokių sveikatos gerinimo ar svorio reguliavimo tikslų neturėjau, todėl netikėta “premija ” tapo kraujospūdžio sumažėjimas ( 11seminarų , t.y. apie 4 mėnesiai pakoreguotos mitybos). Daktarų teigimu privalau kasdien gerti vaistus.
  Rita , ačiū tau labai. (Ir tau, Arūnai).
  Tikiuosi, kad kada nors to mokys mokykloj – kaip visaverčiu žmogumi sulaukti senatvės, neužkraunant savęs slaugymo vaikams ar valstybei

 36. Violeta Grigaitienė komentuoja:

  Labai noriu padėkoti Ritai už vakarykštį maisto gaminimo seminarą,atsiprašau, ne tik už vakarykštį, bet už visus mano lankytus seminarus. Patiekalai buvo puikūs.Svarbiausia yra tai, kad Rita nenaudoja jokių mandrų, brangių produktų, o gamina iš paprastų produktų, kurių galima įsigyti bet kokioje parduotuvėje. Pavyzdžiui: pasirodo galima išsikepti sveiką, subalansuotą ir kartu šventiškai, atrodantį omletą iš daržovių ir kaiušinių ir labai, labai skanų ir sveiką. Tai čia tik vienas pavyzdys, o aš jau tokių patiekalų turiu begalę, nes baigiu Ritos seminaro ” Pirmas šaukštas” 12 paskaitų ciklą. Tikrai siūlau visoms ir visiems palankyti Ritos seminarus, ypač tiems , kurie vargsta dėl viršsvorio. Sakau taip todėl, kad lankiau labai daug maisto gaminimo kursų ir tikrai turiu su kuo palyginti. Tad dar kartą ačiū !!!

 37. nijolė komentuoja:

  Laba diena, aš jau baiginėju seminarų ciklą. Noriu visiems patarti tai padaryti. Kodėl? o gi todėl kad tie keli mėnesiai iš esmės pakeitė mano supratimą apie mitybą ir jos įtaką sveikatai. Seminarai suformavo ir kitus maitinimosi įgūdžius, ko pasiekoje Iš esmės pasikeitė savijauta. Atsirado žymiai daugiau energijos, noras veikti. Pabandykite, tikrai nesigailėsite. o ir finansine prasme maitinantis “teisingai” kažkokio didelio skirtumo nepajaučiau.
  Ačiū Ritai už nuoširdumą ir rūpestį visiems dalyviams ir norą pakeisti mūsų netikusius įpročius.

 38. Violeta Grigaitienė komentuoja:

  Labai Jums ačiū už nuostabų seminarą. Tikrai viskas buvo labai, labai skanu. Dar kartą ačiū.
  Desertas NUOSTABUS!!! Dabar esu rami , turiu saldumyną prie kavos

 39. Sigita Zitkiene komentuoja:

  Kopūstiniai keksiukai netikėti, turtingi skoniu ir labai skanūs. Pritaikomi šimtui progų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *